بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 406848
تعداد بازديد کنندگان سايت: 244526149 تعداد بازديد زيرپورتال: 426352 اين زيرپورتال امروز: 181 سایت در امروز: 376 اين صفحه امروز: 27

1398/4/27 پنجشنبه توسط کتابداران کتابخانه امام صادق(ع) فرهنگیان صورت گرفت؛ نشست های آموزشی و کتابخوانی با حضور علاقمندان به کتاب توسط کتابداران کتابخانه عمومی امام صادق(ع) فرهنگیان، نشست های آموزشی و کتابخوانی با حضور شماری از علاقمندان به کتاب برقرار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، نشست کتاب‌خوان توسط سعیده سلطانی، کتابدار کتابخانه امام صادق فرهنگیان، برقرار شد.
 

در این نشست 5 نفر از اعضاء به معرفی کتاب پرداختند:
 

مهدی امینی با معرفی کتاب «علوم ترسناک » نوشته نیک آرنولد؛ امیر قلی زاده با معرفی کتاب «موش برگر » نوشته دیوید والیامز؛ کیمیا کریمی ثابت با معرفی کتاب «بابا لنگ دراز» نوشته جین وبستر؛ کیانا کریمی ثابت با معرفی کتاب «داستانهای شاهنامه نوشته محمدرضا یوسفی؛ ابوالفضل منتظری با معرفی کتاب «هنر داوری فوتبال» نوشته؛ مهدی آزاددان؛ تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر اعضاء به اشتراک گذاشتند.
 

نشست شعرخوانی

در این نشست، سعیده سلطانی به مناسبت گرامی‌داشت دهه کرامت از کتاب «فاطمه و فاطمه» سروده سیدمحمد مهاجرانی شعرخوانی کرد که با استقبال خوب کودکان مواجه شد.

نشست جمع خوانی
 

در این نشست، به پیشنهاد سعیده سلطانی و توسط اعضا از کتاب «ابوالفضل نهضت رضوی» نوشته دکتر محمد رضا سنگری به مناسبت تکریم و تجلیل از امامزادگان به ویژه ولادت احمدبن موسی(ع) جمع خوانی شد.

کارگاه های آموزش کاردستی، نمد دوزی همراه با اجرای نمایش
 

در کارگاه کاردستی، سعیده سلطانی با بهره مندی از اوریگامی، ساخت اشکال و اشیاء مختلفی را با کاغذهای رنگی و ... مرحله به مرحله آموزش داد و کتابهایی را نیز در این زمینه معرفی کرد.
 

در کارگاه نمد دوزی، مریم بحرانی، مربی این دوره با بکارگیری انواع پارچه های نمدی و رشته های پشمی، انواع دوخت مقدماتی و ساده همانند دوخت دندان موشی را آموزش داد.
 

همچنین به پیشنهاد این کتابدار، نمایشی با عنوان «راز گل سرخ» توسط اعضای کتابخانه اجرا شد.
 

کارگاه های آموزش مشاعره و شعر
 

در کارگاه مشاعره که به همت سعیده سلطانی تشکیل شد؛ مریم بحرانی، شاعر و از اعضای فعال کتابخانه، روش ها و سبک های ادبی را برای حفظ شعر بیان کرد. وی سپس به آموزشِ خوانش صحیح اشعار و لحن و صوت آهنگین شعرای نامی همچون حافظ و سعدی، مولوی و ... پرداخت.
 

در کارگاه آموزشِ شعر، نگار جعفریان، مدرس این دوره به آموزش وزن و عروض و ساختار وزن شعر در ادبیات فارسی و سلامت پرداخت. وی سپس، شاعران نامی عصر معاصر را معرفی کرد و اعضا نیز نمونه هایی از این اشعار را خواندند. در ادامه هنرجویان به شعرخوانی اشعار خود پرداختند و سلامت وزنی آنها را مورد نقد و بررسی قرار دادند.
 

نشست مثنوی خوانی
 

حکیمه عابدینی، مسئول کتابخانه امام صادق(ع) فرهنگیان، به مناسبت روز ادبیات کودک و نوجوان از کتاب «قصه های شیرین مثنوی» نوشته جعفر ابراهیمی قصه گویی کرد. سپس برخی از قصه های جذاب این کتاب توسط نوجوانان و علاقمندان به ادبیات، جمع خوانی شد و شرکت کنندگان با هدف آشنایی بیشتر با مولانا به بررسی زندگی این شاعر شهیر ایرانی پرداختند.
 

کارگاه آموزش مرور نویسی
 

در این کارگاه، سمیه سلطان پور، استاد ادبیات و مربی نشست کانون ادبی قلم، در آغاز ضمن معرفی کتاب «چگونه مرور کتاب بنویسیم» نوشته برد هوپر، نگارش مرور نویسی، ویژگی های مهم آن و همچنین تاریخچه این روش را بیان کرد. این مربی و نویسنده در ادامه به تفاوت نقد، معرفی و بررسی و نوشتن مرورنویسی اشاره کرد و گفت: یادداشت نویسی و خلاصه کردن کتب و الگوگیری از منابع مختلف، تاثیر بسزایی در جذب مخاطب به سمت کتاب و کتابخوانی دارد.
 

یادآور می شود این دوره آموزشی توسط حکیمه عابدینی تشکیل شد و این کتابخانه میزبانِ مهمان ویژه خود، فاطمه سقازاده، کتابدار کتابخانه مریم بود.

بيشتر