بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 383120
تعداد بازديد کنندگان سايت: 243002776 تعداد بازديد زيرپورتال: 401628 اين زيرپورتال امروز: 115 سایت در امروز: 1398 اين صفحه امروز: 261398/4/19 چهارشنبه توسط کتابدار کتابخانه امام محمدباقر(ع) روستای حیدرآباد صورت گرفت؛ غنی سازی اوقات فراغت با برگزاری کارگاه های هنری ویژه کودکان و نوجوانان توسط کتابدار کتابخانه امام محمدباقر(ع) روستای حیدرآباد، غنی سازی اوقات فراغت با برگزاری کارگاه های هنری و آموزشی ویژه کودکان و نوجوانان انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، کارگاه آموزش نقاشی برای گروه سنی کودکان و خردسالان در کتابخانه امام محمدباقر(ع) روستای حیدرآباد برقرار شد.
 

در این کارگاه، زکیه صیاد، مسئول کتابخانه، در آغاز انواع خطوط و شیوه اتصال آنها را به کودکان آموزش داد. وی سپس گام به گام به ترسیم اشکال هندسی و رنگ آمیزی آن با انواع ابزارها اقدام کرد. در ادامه کودکان، بر اساس ذوق و خلاقیت ذهنی خود به نقاشی های مورد دلخواه پرداختند.
 

کارگاه آموزش کاردستی
 

در این کارگاه، زکیه صیاد، به آموزش ساخت گل کاغذی با بکارگیری مقواهای فابریانو و اشتنباخ و همچنین استفاده از رنگ های گرم و شاد پرداخت و درباره تفاوت این دو کاغذ صحبت کرد. پس از این آموزش، نوجوانان به ساخت گل های تزئینی اقدام کردند.

 

کارگاه آموزش سفال
 

در این کارگاه هنری، زکیه صیاد، هنرجویان نوجوان را با انواع تکنیک های مقدماتی ساخت ظروف سفالی با دست آشنا کرد و گفت: گل رس بهترین خاک از پدیده طبیعی در محیط است. در ادامه نوجوانان هنرجو با کارِدست، انواع ظروف سفالی، احجام و اشکل هندسی را پدید آوردند.

یادآور می شود نشست قصه گویی و شعرخوانی از دیگر برنامه های جانبی این کتابخانه بود.

بيشتر