بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 383108
تعداد بازديد کنندگان سايت: 243002597 تعداد بازديد زيرپورتال: 401616 اين زيرپورتال امروز: 103 سایت در امروز: 1219 اين صفحه امروز: 141398/4/17 دوشنبه اجرای طرح های خلاقانه توسط کتابدار کتابخانه شهدای قم طرح های خلاقانه ای در راستای گسترش فرهنگ کتابخوانی و با هدف جذب خانواده ها، کودکان، نوجوانان به مطالعه توسط کتابدار کتابخانه شهدای قم اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، کارگاه آموزش ساخت بادبادک خوبی ها با هدف ایجاد رفتارها و گفتارهای مثبت در کودکان با حضور مادران در کتابخانه شهدای قم برپا شد.
 

در این نشست، از مادران خواسته شد، ضمن نوشتن ایرادهای فرزندان خود، با اجرای بازی های شاد و مورد علاقه کودک دلبندشان، ویژگی های خوب یک کودک را بر روی کاغذی باریک و حلقه ای شکل به رشته تحریر دربیاورند و آن را به انتهای بادبادک ها آویزان کنند و سپس با شور و اشتیاق، بلند بخوانند تا کودکان با این روش به انجام کارهای شایسته تشویق شوند.
 

کارگاه اموزش کاردستی
 

در این کارگاه، نفیسه نصیری، کتابدار کتابخانه شهدای قم، در یک دورهمی دوستانه، ساخت حلزون را با استفاده از اشکال هندسی ساده آموزش داد. سپس کودکان با طراحی و برش دایره ای شکل به ساخت این جانور نرم تن پرداختند و در پایان با ترسیم شاخک و چشم حلزون کاردستی خود را تکمیل کردند.
 

نشست قصه گویی
 

در این نشست، نفیسه نصیری، از کتاب عروسکی «کره اسب سم طلا» نوشته اسدالله شعبانی، با اجرای نمایش عروسکی و با زبان بدن به ویژه حرکت دست ها، قصه گویی کرد. وی گفت: این شیوه باعث تثبیت و تصویرسازی داستان در ذهن کودک می شود و لحظات شاد و خاطره انگیزی را از حضور در کتابخانه برای او پدید می آورد.
 

کارگاه آموزش ساخت روزنامه دیواری
 

در این کارگاه، نفیسه نصیری، با ایجاد سه گروه ویژه نوجوانان، به آموزش مرحله به مرحله ساخت روزنامه دیواری با موضوع آزاد پرداخت. در آغاز، نوجوانان ضمن یادداشت برداری از مطالب و داستان های جذاب مجلات کودکان و نوجوانان و همفکری و تبادل اطلاعات با یکدیگر، به رقابت با دیگر گروه هاپرداختند که در پایان به بهترین روزنامه ها دیواری های خلاق و جذاب، کارت امتیاز تعلق گرفت.
 

نشست جمع خوانی و معرفی کتاب
 

در این نشست، توسط اعضای کتابخانه از کتاب «درختی که بال در آورد» نوشته مجید ملامحمدی جمع خوانی شد. سپس زینب رضایی نژاد از کتاب «قصه های مادر بزرگ» نوشته رضا احمدی و امیر مهدی نیک گفتار از کتاب «دروازه سایه» نوشته امیلی رودا روخوانی کردند.

بيشتر