بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 155616
تعداد بازديد کنندگان سايت: 226594836 تعداد بازديد زيرپورتال: 161345 اين زيرپورتال امروز: 540 سایت در امروز: 43495 اين صفحه امروز: 455
1
1397/4/10 يكشنبه یک نویسنده: جشنواره‌ کتابخوانی رضوی انگیزه مطالعه را افزایش می‌دهد محبوبه معراجی‌پور نویسنده معتقد است برگزاری جشنواره‌های کتابخوانی به جامعه انگیزه خواندن می‌دهد و همین امر موجب می‌شود تعداد کتاب‌خوان‌ها روز به روز بیشتر شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور به نقل از تسنیم، محبوبه معراجی‌پور نویسنده در خصوص اقدامات نهاد کتابخانه ها در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: اقدامات نهاد کتابخانه‌ها در برگزاری جشنواره های کتابخوانی بسیار تاثیرگذار است. خیلیها را دیده‌ام که دنبال گرفتن کتاب هستند تا برای جشنواره بخوانند. برگزاری این جشنواره‌ها و جوایزی که داده می‌شود هر چند اندک به جامعه انگیزه خواندن می‌دهد و همین امر موجب می‌شود تعداد کتاب‌خوان‌ها روز به روز بیشتر شود.


وی ادامه داد: همین که مردم به سراغ این جشنواره خاص می‌روند و مطالبی که ارائه می‌شود را می‌خوانند به این معنی است که جشنواره کتابخوانی رضوی کارش را خوب انجام داده و موفق است. خوراک مناسبی توسط نهاد کتابخانه‌ها به مردم داده می‌شود و کتابها و مطالبی که مردم را بیشتر با سیره رضوی آشنا می‌کند معرفی می‌شوند و در اختیار مردم قرار می‌گیرند تا مردم با خواندن کتاب ها و مطالب آگاهی و درک بیشتری نسبت به سیره رضوی پیدا کنند.


معراجی پور با اشاره به روح معنوی حاکم بر جشنواره رضوی عنوان کرد: با توجه به معنوی بودن مردم ایران و عشق شان به امام رضا علیه السلام، همین که مردم حس کنند دارند مطالبی می‌خوانند که به علم و آگاهی‌شان در خصوص سیره رضوی اضافه می‌کند، جذب می‌شوند و ثبت نام می‌کنند. روح معنوی که بر این کار حاکم است می‌تواند به جذب مخاطب برای مطالعه بیشتر کمک کند.


وی با تقدیر از توزیع رایگان کتاب‌های جشنواره تصریح کرد: به علت گرانی کتاب و بالا رفتن هزینه‌های زندگی، توان خرید کتاب کمتر شده و معمولا کتاب در سبد کالای مردم نیست و اولویت چندم آنهاست. دادن فایل کتاب به صورت رایگان توسط نهاد کتابخانه‌ها در قالب جشنواره در این شرایط سخت اقتصادی، کمک و فکر خوبی است.


این نویسنده در ارتباط با گروه‌های مختلف سنی و گروه خانوادگی جشنواره گفت: وجود سه گروه کودک، نوجوان و بزرگسال در این جشنواره قابل توجه و ضروری است. مخصوصا اینکه کتاب خاص سن هر گروه از قبل تهیه شده و معرفی می‌شود. اما وجود گروه دیگری به نام خانواده خلاقیت بسیار خوبی بوده و این که تمام اعضای خانواده در کنار هم کتاب بخوانند، ایده‌ای عالی است که توسط نهاد کتابخانه‌ها در حال اجرا است.


وی تصریح کرد: هر کتاب دریچه‌ای به سوی دانایی آگاهی و پیشرفت است. اما بدون کتاب و مطالعه و بدون آگاهی، متاسفانه باید شاهد زوال زندگی و پیشرفت باشیم. کتاب‌های نخوانده بسیاری چشم به راه ما هستند. بیایید بیشتر ازین منتظرشان نگذاریم و آگاهی را با مطالعه به خودمان هدیه بدهیم.