بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 216412
تعداد بازديد کنندگان سايت: 231656615 تعداد بازديد زيرپورتال: 225817 اين زيرپورتال امروز: 354 سایت در امروز: 57749 اين صفحه امروز: 280
1

2
1397/7/18 چهارشنبه با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی تشکیل شد با حضور حجت الاسلام والمسلمین جباری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه ها تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، جلسه ی شوراری اداری با حضور حجت الاسلام والمسلمین جباری، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ محمدتقی زینی وند، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان؛ تراب بشکار، رئیس اداری و مالی؛ عباس بختیاری، مسئول حراست؛ مریم افشاری، مسئول روابط عمومی؛ مریم رمضانی رئیس اداره امور کتابخانه ها و همکاری ها تشکیل شد.

 

در آغاز این نشست، حجت الاسلام والمسلمین جباری با تاکید بر لزوم راه اندازی و بازگشایی کتابخانه های عمومی ریحانه النبی و شهدای نوبهار و رفع مشکلات و موانع موجود، بیان کرد: این امور باید پیگیری شود تا به سرانجام برسد.

 

مدیرکل کتابخانه های عمومی سپس به تأثیر مثبت کارگاه کتاب، کودک، اندیشه ورزی در بین کتابداران شرکت کننده اشاره کرد و افزود:  امیدوارم این شرایط برای تمامی کتابداران به ویژه آقایان هم فراهم شود تا علاوه بر به روز رسانی دانش مجموعه، همکاران آگاهی های لازم و کافی را در برخورد با پرسش های کودکان و هدایت آنها داشته باشند.

وی گفت: امکانات و هزینه هایی که در کارگاه های آموزشی صرف می شود باید به پویایی بخش کودک و نوجوان کتابخانه ها منجر شود.

 

جباری بیان کرد: ارائه راهکارهایی نوین توسط کارشناسان ستاد و همینطور کتابداران از وظیفه اصلی ما در گسترش کتابخوانی و معرفی خدمات کتابخانه های عمومی است.

 

وی افزود: در این رابطه نیز بین همکاران فعال، خلاق و منظم و همکاران منفعل باید تفاوتی وجود داشته باشد.

 

مدیرکل کتابخانه های عمومی اظهار داشت: نظر دبیرکل محترم توجه و اهتمام به کیفیت کار و جذب عموم به کتابخانه ها است و ما باید از ظرفیت های مجموعه استفاده مطلوب کنیم؛ چراکه این تجهیزات سرمایه ملی و حق الناس است که باید در پیشبرد اهداف نهاد کتابخانه های عمومی کشور و ارتقای سطح فرهنگی جامعه به ویژه در حوزه کتابخوانی صرف شود.

وی گفت: یکی از وظایف ما پیگیری مشکلات کتابخانه ها و همچنین عملکرد فرهنگی کتابداران است که با ایجاد انگیزه همچون تشویق و ترغیب می توانیم همکاران را به رقابت سالم دعوت کنیم.

وی سپس به برگزاری ویژه برنامه روز عصای سفید با همکاری سازمان بهزیستی و مشارکت کانون جلوه امید و همچنین امکان ثبت نام رایگان در روز 28 مهرماه در کتابخانه آیت الله خامنه ای اشاره کرد و گفت: 28 مهرماه سالروز ورود پر خیر و برکت رهبرمعظم انقلاب اسلامی به استان قم است و این کتابخانه افتخار دارد در این تاریخ رایگان ثبت نام به عمل آورد.

جباری در ادامه گفت: تفاهم نامه ها و قراردادهای منقعد شده، باید عملیاتی شود تا به هدف اصلی که ترویج مطالعه است، برسیم.

 

در پایان هر یک از کارشناسان اداره کل، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت ها و عملکرد بخش مربوط به خود به بیان پیشنهادات خود پرداختند.

بيشتر