بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 191419
تعداد بازديد کنندگان سايت: 229829185 تعداد بازديد زيرپورتال: 199576 اين زيرپورتال امروز: 428 سایت در امروز: 82528 اين صفحه امروز: 316
1

2

3

4

5

6

7
1397/3/21 دوشنبه توسط کتابداران کتابخانه امام علی (ع) انجام پذیرفت؛ برپایی 6 نشست مطالعه مفید همراه با کارگاه های هنری و آموزشی توسط کتابداران کتابخانه امام علی (ع)؛ 6 نشست مطالعه مفید همراه با کارگاه های هنری و آموزشی با حضور کودکان و نوجوانان و خانوده های آنان برپا شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم؛ به مناسبت میلاد خجسته امام حسن مجتبی (ع)، نشست کتاب خوان ویژه این روز خجسته به همت طیبه قربانی رضوان مسئول کتابخانه امام علی (ع) برگزار شد.

 

در این نشست؛ نرگس جهاندیده با معرفی کتاب «چرا او را حسن نامیدند؟» نوشته ابوالفضل هادی منش؛ سهیلا سلیمان پور با معرفی کتاب «پهلوانان کوچک» نوشته نورالهدی طباطبایی؛ ابوالفضل مقدم شیری با معرفی کتاب «لحظه بیداری (حکایتی از زندگی امام حسن (ع)» نوشته مهدی وحیدی صدر؛ امیرمحمد حسین دوست با معرفی کتاب «مهمان ری» نوشته طاهره خوش؛ نازنین فرش بیک با معرفی کتاب «پی پر و نی نی کوچولوی جدید» مترجم حسین فتاحی؛ تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.

 

نشست های جمع خوانی، روخوانی و بلندخوانی از کتاب با موضوع ماه مبارک رمضان

 

در این نشست، قربانی رضوان از کتاب «راز روزه: کاوشی در آثار جسمی، روانی و اجتماعی روزه» نوشته محمد جواد شیخ شعاعی بلندخوانی کرد. سپس این کتاب توسط اعضاء جمع خوانی شد. وی گفت: در کتاب «راز روزه....» به آثار معنوی و عبادی، جسمی و روانی روزه از دیدگاه آیات و روایات پرداخته شده است؛ علاوه بر اینکه اطلاعاتی درباره‌ی روزه‌داری در آیین یهودیت، مسیحیت و دیگر ادیان باستانی را به همراه تفاوت بین روزه‌ اسلامی و روزه‌ طبی بیان کرده است.

در ادامه کتاب «هیچ هیچ هیچانه» نوشته مصطفی رحماندوست توسط مادران برای خردسالان روخوانی شد و موجی از شادی و هیجان را برای خردسالان به وجود آورد.

 

برگزاری مسابقه نقاشی و رنگ آمیزی با موضوع ماه مبارک رمضان

 

در مسابقه نقاشی که با دعوت و تشویق مسئول کتابخانه از خردسالان و کودکان انجام شد؛ شماری از شرکت کنندگان با تکیه بر توانمندی های ذهنی و خلاقیت های تصویری خود، نقاشی هایی زیبا را با موضوع حلول ماه مبارک رمضان، مسجد، سفره های سحر و افطار و ...را طراحی، نقاشی و ترسیم کردند. در پایان جوایزی به رسم یادبود به این گروه سنی اهدا شد.

  

کارگاه مجله خوانی ویژه کودکان و نوجوانان

 

در این کارگاه که هر هفته به همت قربانی رضوان و بر اساس رده های سنی مختلف برپا می شود؛ کودکان و نوجوانان با نشریات و مجلاتی که به تازگی وارد مجموعه کتابخانه شده است؛ آشنا می شوند و به مطالعه گروهی این نشریات می پردازند،

در کارگاه، مجله خوانی؛ کودکان علاوه بر آشنایی با نشریه پوپک، در گروه هایی چند نفره، بخش هایی از آن را خواندند که از جمله مطالب و موضوعات متنوع آن، می توان به مصاحبه با بچه ها در دنیای مجازی و طرح پرسش و پاسخ با موضوعات فواید و مضرات دنیای مجازی اشاره کرد که در پایان هر یک از اعضا دیدگاه های خود را درباره موبایل، تبلت و اینترنت و ... بیان کردند.

 

جمع خوانی و هم خوانی کتاب به مناسبت وفات حضرت خدیجه (س)

 

 معصومه بداقی از دیگر کتابداران پویای کتابخانه نیز؛ در سالروز وفات حضرت خدیجه کبری با حضور گروهی از نوجوانان از کتاب«14 قصه از 14 معصوم» نوشته حسین فتاحی با محوریت زندگی این ام المومنین حضرت خدیجه (س) روخوانی کرد . در ادامه اعضا در قالب گروه های سه نفر به هم خوانی از این کتاب پرداختند و در باره مقام و منزلت حضرت خدیجه (س) با یکدیگر به بحث و گفتگو نشستند.

 

کارگاه آموزش کاردستی و نقاشی

 

در این کارگاه، بداقی با معرفی کتاب «کاردستی»، طراحی سگ را بهره مندی از ابزاری مانند کاغذ و ... و با هدف آشنایی با حیوانات اهلی و نگهبان آموزش داد. وی همچنین به ساخت کلاه های رنگی و آفتاب گیر برای کودکان اقدام کرد.

 

در کارگاه نقاشی نیز؛ این کتابدار رنگ آمیزی و آموزش نقاشی را با موضوع فیل و با هدف آشنایی با زندگی حیوانات جنگل و آناتومی آنان، با زبانی کودکانه توضیح داد.

 

نشست کتاب خوان

 

 در این نشست که با روز سوم خرداد و سالروز آزاد سازی خرمشهر روز مقاومت و پایداری؛ پنج عنوان کتاب توسط کتابخوانان به شرح زیر معرفی شد:

 

نرگس جهاندیده با معرفی کتاب «پیشی بیا منو بخور» نوشته: سوسن طاقدیس؛ طاهره الهیاری با معرفی کتاب «جوجه اردک زشت» نوشته: خانه ادبیات؛ نرگس الهیاری با معرفی کتاب «کارگر اهرام مصر بودید ؟» نوشته: جان مالان؛ غزاله محمدی با معرفی کتاب «قصه های مینا: پدر بزرگ کوچولو شد» نوشته : شاهین راهنما؛ نازنین فرش بیک با معرفی کتاب «جواب خوبی خوبیست» نوشته : فاطمه شهید؛ تجربیات مطالعاتی خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشتند.

یادآور می شود این نشست توسط بداقی تشکیل شد.

بيشتر