بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 155586
تعداد بازديد کنندگان سايت: 226594557 تعداد بازديد زيرپورتال: 161315 اين زيرپورتال امروز: 510 سایت در امروز: 43216 اين صفحه امروز: 425
غبارروبی مزار شهدا توسط اعضا و کتابداران کتابخانه مریم

نشست قصه گویی برای کودکان توسط کتابدار کتابخانه مریم

پاتوق بازی برای کودکان در کتابخانه مریم

نشست کتابخوان در کتابخانه مریم

نمایشگاه موضوعی کتاب در کتابخانه مریم
1397/11/21 يكشنبه به مناسبت ایام الله دهه فجر انجام پذیرفت؛ معرفی کتاب های انقلابی توسط جوانان در کتابخانه مریم به مناسبت ایام الله دهه فجر، کتاب های انقلابی توسط جوانان و نوجوانان در قالب های مختلف کتاب خوان و قصه گویی معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم؛ به مناسبت گرامیداشت آیین چهل سالگی انقلاب اسلامی و ایام فاطمیه، نشست کتاب‌خوان در کتابخانه مریم با حضور شماری از بانوان تشکیل شد.
 

در این نشست 6 نفر به معرفی کتابهای خوانده شده خود پرداختند:
 

حدیث وفاداران با معرفی کتاب «امام آمد» نوشته حمیدرضا شاه آبادی؛ محدثه وحیدی مطلق با معرفی کتاب «شاه رفت» نوشته حمیدرضا شاه آبادی؛ یگانه یوسفی با معرفی کتاب «و باز هم سفر» نوشته ناصر یوسفی؛ الهام جعفرزاده با معرفی کتاب «فرزندان ایرانیم» نوشته داود امیریان؛ مائده عرب خراسانی با معرفی کتاب «وحرکت آغاز می شود» نوشته حمیدرضا شاه آبادی و مریم نجفی نیا با معرفی کتاب «بحثی کوتاه پیرامون خطبه فدک» نوشته حاج آقا مجتبی تهرانی تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.

 

دومین نشست کتابخانه ای
 

در این نشست6 تن از اعضای کتابخانه به معرفی کتاب‌های خوانده‌شده پرداختند:
 

نیره قربانیان با معرفی کتاب «حسد» نوشته محمدتقی سهرابی فر؛ نرگس موقاری با معرفی کتاب «منزل به منزل با خمینی» نوشته محمد جواد مرادی نیا؛ بتول ملافتحی با معرفی کتاب «دوستی با خدا» نوشته‌ علی باقر شیخانی؛ مریم شیرزاد با معرفی کتاب «درسهایی از وصیت نامه امام خمینی» نوشته محمد شفیعی؛ محدثه سلیمانی با معرفی کتاب «خاطرات عزت شاهی» نوشته‌ عزت شاهی؛ تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.

نشست کتاب‌خوان دانش آموزی
 

در این نشست شش نفر از دانش آموزان عضو کتابخانه به معرفی کتاب‌های خوانده‌شده پرداختند:
 

نیلوفر رجبی با معرفی کتاب «می خواهیم ساده زندگی کنیم» نوشته‌ مرتضی امین؛ مریم کلکو با معرفی کتاب «بچه ها و نیازمندان» نوشته مرتضی امین؛ پریا هاشمی با معرفی کتاب «با دشمن می جنگیم » نوشته‌ مرتضی امین؛ طاهره کاظمی با معرفی کتاب «بچه ها و کاردستی» نوشته‌  مرتضی امین؛ مطهره کرمی با معرفی کتاب «من نمی ترسم» نوشته‌ مرتضی امین؛ حدیث تقی زاده با معرفی کتاب «امام و مهربانی» نوشته‌ مرتضی امین؛ تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.
 

یادآور می شود این نشست های کتاب خوان، توسط زهره محمدی، حکیمه عابدینی و فاطمه سقازاده از کتابداران کتابخانه مریم برگزار شد.
 

نشست قصه گویی و زنگ بازی با حضور کودکان
 

در این نشست، مریم جزایری، کتابدار کتابخانه مریم با هدف آشنایی کودکان با تاریخ انقلاب اسلامی از کتاب «کاش یک پاسدار بودم» تالیف و نقاشی مرتضی امین قصه گویی کرد و به روایتگری آن دوران با زبان کودکانه پرداخت. وی همچنین در زنگ بازی ازکودکان خواست با انتخاب اسباب بازی های مورد علاقه خود ساعتی را به بازی وشادی بپردازند.

حضور در مزار شهدا و برپایی نمایشگاه کتاب
 

زهره محمدی، مسئول کتابخانه بیان کرد: برای تجدید بیعت با آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی به همراه کتابداران و اعضای کتابخانه با حضور در مزار شهیدان همراه با غبارروبی، به شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی ادای احترام کردیم. وی همچنین گفت: نمایشگاه های موضوعی کتاب و فروشگاه کتاب با تخفیف 25 درصد، قرائت فاتحه و خواندن وصیتنامه شهیدان مهدی و مجید زین الدین از دیگر برنامه های انقلابی این کتابخانه بود.
 

نشست نویسندگی با موضوع دهه فجر
 

نشست آموزشی نویسندگی با حضور فاطمه نفری، مدرس و نویسنده در کتابخانه مریم تشکیل شد. در آغاز این نشست نفری کتاب های «هویج بستنی» نوشته فرهاد حسن زاده؛ «زیبا صدایم کن» نوشته فرهاد حسن زاده؛ «واژه های نفهم» نوشته احمد اکبرپور؛ «خاطرات سفیر» نوشته نیلوفر شادمهر؛ «فرار از دیوانگی» نوشته وودی آلن؛ «از دوازده انگشت نکبتی اش» نوشته اعظم مهدوی؛ «مسخ» اثر کافکا؛ «برایم شمع روشن کن» نوشته مریم محمدخانی؛ «جادوگرها» نوشته رولد دال؛ «یک عدد مامان به فروش می رسد» نوشته کاره سانتوس؛ «در یاد مانده» نوشته پاتریک مودیانو؛ «نامیرا» صادق کرمیار را معرفی کرد.
 

وی سپس به کاربرد اسطوره در داستان پرداخت و افزود: اسطوره شامل سرگذشتی مقدس همراه با شعر و استعاره است که ذهن را به فراسوی واژگان می برد و برای یادگیری آن باید زبان، نمادها و الگوهای کهن را شناخت و با این هنر، استعاره های موجود در هر کلمه را دریافت کرد.
 

نفری در ادامه گفت: تناسخ هم یک استعاره است. داستان حضرت یونس در شکم ماهی به زبان نمادها بیان شده است چراکه شکم مکان تاریکی است که عمل هضم را انجام می دهد و انرژی تازه تولید می کند. پس اسطوره ها الهام بخش تحقق کمال و تجلی اقتدار و تابندگی نور خورشید به جهان است.

بيشتر