بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 216404
تعداد بازديد کنندگان سايت: 231656603 تعداد بازديد زيرپورتال: 225809 اين زيرپورتال امروز: 346 سایت در امروز: 57737 اين صفحه امروز: 272
نشست کتاب خوان در کتابخانه امام علی(ع)

نمایشگاه کتاب دهه بصیرت در کتابخانه امام علی(ع)

نشست جمع خوانی در بخش کودک و نوجوان کتابخانه امام علی

مسابقه نقاشی و رنگ آمیزی برای اعضای کتابخانه امام علی(ع)

ساخت کاردستی در کتابخانه امام علی(ع) قم

نشست روخوانی و بلندخوانی از کتاب توسط اعضای کتابخانه امام علی(ع)

بازدید دانش آموزان از کتابخانه امام علی و معرفی کتاب

نشست کتابخوان در کتابخانه امام علی(ع)
1397/10/16 يكشنبه توسط کتابداران و کودکان و نوجوانان؛ کتاب های متنوعی در کتابخانه امام علی (ع) معرفی شد با تنوع در معرفی کتاب ها و اجرای برنامه های آموزشی و هنری، کتابخانه عمومی امام علی (ع) با حضور شورآفرین اعضا مواجه شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، به مناسبت دهه بصیرت، طیبه قربانی رضوان، مسئول کتابخانه امام علی(ع) نمایشگاه موضوعی کتاب و عکس را با عنوان «فتنه شناسی و افشای طراحان فتنه» برگزار کرد.
 

وی در این نمایشگاه کتاب «فتنه تغلب» نوشته مصطفی غفاری را برای مطالعه و آگاهی بخشی معرفی کرد.
 

برگزاری نشست کتاب خوان توسط مسئول کتابخانه
 

 در این نشست 7 نفر از اعضاء به معرفی کتابهای خوانده شده خود پرداختند:
 

نرگس صمدی با معرفی کتاب «خوش آمدی آدم برفی» نوشته پرویز کلانتری؛ بنیامین طیبی با معرفی کتاب «صید بزرگترین ماهی» نوشته پرویز کلانتری؛ فاطمه حیدری با معرفی کتاب «جنگ پهلوان وغول» نوشته کتلین آرنوت؛ محدثه حیدری با معرفی کتاب «مثنوی مولوی» نوشته مریم شریف رضویان؛ نرگس جهاندیده با معرفی کتاب «مثنوی مولوی» نوشته جلال الدین محمد بن محمد؛ عباس محبی با معرفی کتاب «دیو هزار دندان» نوشته تری جونز؛ مهدی محمدی با معرفی کتاب «زال وسیمرغ» نوشته حسین فتاحی؛ تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.
 

برپایی نشست کتاب خوان توسط کتابدار بخش کودک و نوجوان
 

 در این نشست 5 نفر از اعضاء به معرفی کتابهای خوانده شده خود پرداختند:
 

ستایش بیات کتاب «شیرین تر از شکر» نوشته : ابوالفضل هادی منش؛ عباس محبی کتاب «دیو هزار دندان» نوشته ترجونز؛ معصومه احمدی «داستانی از مجله سروش کودک»؛ نرگس جهاندیده کتاب «سربازهای کوچک سربی وهفت داستان دیگر»  نوشته ترانه امیر ابراهیمی؛ معصومه بداقی کتاب «تغلب فتنه» نوشته مصطفی غفاری را معرفی کردند.
 

کارگاه های آموزشی کاردستی و نقاشی
 

در نخستین کارگاه کاردستی، قربانی رضوان به آموزش ساخت «مرغ و جوجه طلایی» با استفاده از چسب، قیچی و فوم های رنگی پرداخت. سپس کودکان ضمن درست کردن «مرغک و جوجه» با کاردستی های خود به بازی و نمایش پرداختند.
 

در دومین کارگاه کاردستی، معصومه بداقی، کتابدار بخش کودک و نوجوان با بهره مندی از کاغذ های رنگی، طراحی «پنگوئن» را آموزش داد. در این کارگاه اعضاء با اشکال هندسی و قرینه سازی آن، به درست کردن پنگوئن اقدام کردند.

در کارگاه نقاشی نیز کتابدار بخش کودک و نوجوان، درباره انواع میوه های فصل زمستان و نام های آنها به کودکان و نوجوانان توضیحاتی را ارائه داد. وی سپس شیوه نقاشی و رنگ آمیزی و ترسیم این میوه های زیبا را آموزش داد و از خواص آن با اعضا سخن گفت.

 

نشست مجله خوانی و مسابقه بازی «بگرد و پیدا کن»
 

در این نشست، مسئول کتابخانه از تمام صفحات مجله «قلک» برای اعضا روخوانی کرد. وی سپس از آنان خواست برای خوانش درست و یادگیری واژگان، از این مجله جمع خوانی و بلند خوانی کنند.
 

قربانی رضوان در ادامه گفت: از جمله موضوعات مورد علاقه کودکان در مجله «قلک»، صفحه ی «بگرد و پیدا کن» است که شامل اشکال مختلفی از نقاشی هایی است که در تصویر اصلی پنهان شده و اعضا با پیداکردن آن برنده مسابقه اعلام می شوند.
 

جمع خوانی گروهی
 

در این نشست، به پیشنهاد مسئول کتابخانه برخی از داستان های زندگانی ائمه اطهار (ع) برگرفته از کتاب «14 قصه از 14معصوم» نوشته حسین فتاحی توسط اعضاء جمع خوانی شد.
 

نشست معرفی کتاب با بهره مندی از کارگاه اندیشه ورزی
 

در این کارگاه، کتابدار بخش کودک و نوجوان «داستان تامی و لاک پشت زمان» برگرفته از کتاب «داستان های فکری1» نوشته فیلیپ کم را روخوانی کرد. وی سپس از اعضا خواست تا از داستان جمع خوانی کنند و درباره موضوع آن به بحث و گفتگو بپردازند.

بازدید دانش آموزی از کتابخانه همراه با معرفی کتاب
 

  در این بازدید دانش آموزان مدرسه  دخترانه «شهید فهمیده» از کتابخانه امام علی (ع) و بخش های مختلف آن بازدید کردند. سپس بداقی درباره چگونگی جستجوی منابع و نحوه امانت دهی به بازدیدکنندگان توضیحاتی را ارائه داد.
 

وی در ادامه داستان «خانه من یا تو» برگرفته از کتاب «داستان های فلسفی 1» نوشته میشل پیکمال را قصه خوانی کرد و در پایان از دانش آموزان خواست ملاک های دوست خوب و بد را بیان کنند.

بيشتر