بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 155645
تعداد بازديد کنندگان سايت: 226594994 تعداد بازديد زيرپورتال: 161374 اين زيرپورتال امروز: 569 سایت در امروز: 43653 اين صفحه امروز: 484
1

2

3

4
1397/8/15 سه‌شنبه نشست های آیینی و فرهنگی همراه با زبان هنر در کتابخانه علامه امینی نشست های آیینی و فرهنگی همراه با زبان هنر در کتابخانه عمومی علامه امینی برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، به مناسبت ایام سوگواری اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام، نشستی مذهبی با موضوع شیوه زندگی خاندان پیامبر و ماجرای تدفین شهدای کربلا توسط بتول آَصفری، کتابدار بخش کودک و نوجوان کتابخانه علامه امینی به همراه نقاشی برگزار شد.

 

همچنین این کتابدار بازی «ببین و حدس بزن» را با بهره مندی از طرح روی جلد کتاب ها و کارت ها اجرا کرد. سپس کودکان و نوجوانان با اسباب بازی ها مورد علاقه و ذوق شخصی خود، اشیا جالبی را ساختند.

 

جمع خوانی و نقاشی

 

همچنین به پیشنهاد زهرا آقایی، مسئول  بخش کودک و نوجوان کتابخانه علامه امینی، نشست جمع خوانی و نقاشی از کتاب «نیمکت های پاییزی» نوشته ی حمیدرضا شاه آبادی توسط دانش آموزان برگزار شد. سپس آقایی از کتاب مذکور بلندخوانی کرد و در پایان به برترین خوانش ها و نقاشی ها کارت امتیاز تعلق گرفت.

 

قصه گویی

 

در این نشست، آصفری داستان های کوتاه «دگمه بازیگوش»، «کوتوله ناقلا» و «غول دندان طلا» از کتاب «17 قصه برای کودکان» نوشته شکوه قاسم نیا و مژگان شیخی» را برای کودکان قصه گویی کرد. در ادامه کودکان از قصه های شنیده شده، روخوانی کردند و هر یک از آنان پیام های جالبی از داستان را بیان کردند.

در این نشست 5 نفر به معرفی کتاب های خوانده شده خود به شرح زیر پرداختند:

مرضیه عابدی با معرفی کتاب «قصه هایی از عطار» بازآفرینی «شراره شیرودی»؛ معصومه شوندی با معرفی کتاب «مردی که یک گله مرغ و خروس نداشت» نوشته ی «احمد عربلو»؛ سمانه شوندی با معرفی کتاب «سکه و کباب: مجموعه داستان های نصرالدین» نوشته ی «سیدفرخ زند وکیلی»؛ یگانه عابدی با معرفی کتاب «ماجراهای پی پر فسقلی» ترجمه ی «حسین فتاحی» و فاطمه لطفی با معرفی کتاب »دیو و دزد گاو» نوشته ی «امید پناهی آذر» تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.  

 

 

بيشتر