بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 155677
تعداد بازديد کنندگان سايت: 226595239 تعداد بازديد زيرپورتال: 161407 اين زيرپورتال امروز: 602 سایت در امروز: 43898 اين صفحه امروز: 516
2

3
1397/1/19 يكشنبه دیدار نوروزی مدیرکل کتابخانه های عمومی با رئیس خانه ملت حجت الاسلام والمسلمین جباری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم، در نیمه دوم فروردین ماه با حضور در دفتر علی لاریجانی رئیس خانه ملت و نماینده مردم قم در قوه مقننه به بیان مباحث کاری در سال جدید پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم؛ حجت الاسلام والمسلمین جباری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم به همراه جمعی از کتابداران و کارکنان اداره کل ضمن شادباش سال جدید و اعیاد رجبیه با دکتر لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی؛ دیدار و گفتگو کرد.

 

در این دیدار جباری، گزارشی از برنامه های متنوع فرهنگی این اداره کل ویژه اقشار و گروه های سنی مختلف در سال گذشته را ارائه کرد. وی سپس به بیان طرح ها و راهکارهای پیشنهادی اداره کل کتابخانه ها در سال جدید پرداخت و گفت: کتابخانه های عمومی به عنوان مکانی علمی، اجتماعی و مطمئن، ظرفیت مناسبی را برای پژوهشگران، دانشجویان، بانوان، کودکان و نوجوانان و دیگر اقشار مردم فراهم کرده است تا همگان بتوانند از پتانسیل آن و دیگر خدمات بهره مند شوند.  

 

مدیرکل کتابخانه های عمومی اظهار ضمن تشکر از توجه رئیس خانه ملت به موضوع کتابخوانی، اظهار داشت: برای ترویج فرهنگ کتابخوانی که از مطالبات مقام معظم رهبری می باشد؛ حمایت مسئولین و سایر دستگاه و نهادهای های اجرایی و ... استان در راستای گسترش این امر، لازم و ضروری است که خوشبختانه در این چند سال گذشته تعامل و مشارکت خوبی با ادارات مختلف داشته ایم؛ علاوه بر اینکه شاهد رشد مطالعه در قم بوده ایم و این مرهون تلاش ها و فعالیت های خلاقانه کتابداران و کارکنان و کارشناسان اداره کل کتابخانه های عمومی با دعوت از نویسندگان مطرح استانی ـ کشوری و معرفی و نقد آثار آنان و همچنین برگزاری برنامه های جذاب و شاد و ... بوده است و با وجود این ویژه برنامه ها سعی در جذب همه اقشار و گروه های سنی مختلف داشته ایم که تا کنون نیز این اداره کل موفق بوده است.

 

جباری سپس به واحد بریل اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، به عنوان قطب تولیدکننده کتابهای بریل و گویا در کشور اشاره کرد و افزود: بخش بریل این اداره کل، توانسته با تولید کتاب های متنوع در همه گروه های سنی، مطالعه و تهیه کتاب را به صورت رایگان برای روشندلان عزیز فراهم کند. وی ضمن دعوت از رئیس خانه ملت برای حضور در افتتاح دو باب کتابخانه در سال نو، گفت: در این چند سال اخیر شاهد تغییر  و تحولات فیزیکی و عمرانی و... بهبود وضعیت کتابخانه های عمومی و رسیدگی به امور رفاهی کتابداران و رفع مشکلات آنان بوده ایم.

در ادامه نیز لاریجانی ضمن خوش آمدگویی و تشکر از تلاش های کتابداران و کارکنان اداره کل بیان کرد: فعالیت های فرهنگی کتابداران و دغدغه مدیران ارشد فرهنگی این نهاد،  باعث جذب افراد به کتابخانه ها و همینطور تشویق مردم به مطالعه شده است. وی از افزایش آمار کتابخوانی در استان قم به عنوان ام القری اسلام که از وجود ارزشمند علما و حوزه های علمیه و همینطور دیگر ویژگی ها و امتیازهای بین المللی نیز برخوردار است؛ ابراز خرسندی کرد.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مهم ترین موضوع فرهنگی در این عصر، عدم توجه به کتاب و کتابخوانی  است که از زیرساخت های مهم پیشرفت هر کشور می باشد و تا این مشکل رفع نشود؛ همچنان در حوزه های فرهنگی و هنری معضل داریم. وی گفت: کتابخانه های عمومی مسئولیت سنگینی را در راستای ترویج این امر مهم به عهده دارند و ایجاد انگیزه و ترغیب به کتابخوانی در مردم توسط کتابداران و مدیران ارشد، یکی از عوامل سلامت اجتماعی و فرهنگی کشور و پیشرفت های علمی، اجتماعی و ... می باشد.

 

لاریجانی ساخت کتابخانه های عمومی را باعث کاهش آسیب‌ها و ناهنجاری های اخلاقی در جامعه دانست و تصریح کرد: با گسترش فرهنگ مطالعه و اهمیت و تبلیغ آن در بین مردم از معضلاتی همچون اعتیاد و طلاق پیشگیری می شود چرا که بروز برخی از مشکلات بخاطر ناآگاهی و عدم دانش لازم است و از این رو همه باید در این مسیر فرهنگی هماهنگی و هم افزایی و تعامل بیشتر داشته باشیم.

 

یادآور می شود هر ساله مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به همراه شماری از کارکنان و کتابداران، در نیمه دوم کاری فروردین ماه با حضور در دفتر دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم قم در قوه مقننه حضور یافته و به بیان مباحث کاری در سال جدید می‌پردازد

بيشتر