بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 155689
تعداد بازديد کنندگان سايت: 226595293 تعداد بازديد زيرپورتال: 161419 اين زيرپورتال امروز: 614 سایت در امروز: 43952 اين صفحه امروز: 528
قصه گویی برای بازدیدکنندگان توسط کتابدار کتابخانه شهدای قم

بازدید دانش آموزان ز کتابخانه عمومی شهدای قم

بازدید مدرسه از کتابخانه عمومی شهدای قم

نشست معرفی و بررسی کتاب برای دانش آموزان
1397/9/13 سه‌شنبه توسط کتابداران کتابخانه عمومی شهدای قم تشکیل شد؛ نشست معرفی و بررسی کتاب برای دانش آموزان توسط کتابداران کتابخانه عمومی شهدای قم، نشست معرفی و بررسی کتاب همراه با قصه گویی برای دانش آموزان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، نفیسه نصیری، کتابدار کتابخانه شهدای قم با استفاده  از  بنر های تصویری با موضوع داستان برای کودکان قصه گویی کرد.
 

این داستان درباره دو برادر است که در پارک محله خود بازی می کنند و پس از مشاهده ی موجودِ ریزِ کوچکی در زمین، پرسش های زیادی در ذهن آنها به وجود می آید که با مراجعه به کتابخانه و راهنمایی کتابدار، کتابِ مورد نظر خود را پیدا می کنند و به جواب می رسند.
 

معرفی و آشنایی بازدیدکنندگان با مجموعه کتاب نخستین کتاب بزرگ من
 

در این بازدید، دانش آموزان با کتاب دو زبانه (انگلیسی و فارسی) آشنا شدند. گفتنی است اندازه این کتاب ها 6 برابر کتاب های معمولی است که این نوآوری در طرح و شکل کتاب برای بازدیدکنندگان بسیار جذاب بود و در پایان با آن عکس یادگاری گرفتند.
 

بازدید از بخش های کتابخانه و زنگ مطالعه آزاد همراه با عضویت 30 نفر از دانش آموزان
 

گفتنی است بازید از کتابخانه و بخش های مختلف آن و همچنین آشنایی با انواع رده بندی های کتاب و کاربرد فرهنگنامه ها و دانشنامه ها از دیگر برنامه های جانبی بود.
 

در ادامه با هدایت کتابداران، دانش آموزان با حضور در بین قفسه ها  کتاب های مورد علاقه خود را انتخاب کردند و ساعتی را به مطالعه گذراندند. در پایان نیز 30 نفر از دانش آموزان عضو کتابخانه شدند.
 

معرفی و بررسی کتاب «قصه های شب های چله»
 

معرفی و بررسی کتاب «قصه های شب های چله» نوشته الهام ابراهیمی با حضور شماری از علاقمندان و به همت حسین مهرانی، مسئول کتابخانه شهدای قم برگزار شد. در این نشست مهرانی بیان کرد: این کتاب که از مجموعه کتابهای کودکان از انتشارات سروس  می باشد شامل سه داستان و روایت افسانه ای و خواندنی است که در هر بار خواندن، کودکان و نوجوانان برداشت ها و تجربیات جدیدی را دریافت می کنند.
 

این مسئول کتابخانه در پایان گفت: این روایت افسانه ای همراه با تصاویرش به جذابیت قصه افزوده است. در این مجموعه ما شاهد یک فرایند زمانی  و تغییرات اجتماعی  با شکلی متفاوت مواجهه هستیم.

بيشتر