بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 155626
تعداد بازديد کنندگان سايت: 226594901 تعداد بازديد زيرپورتال: 161355 اين زيرپورتال امروز: 550 سایت در امروز: 43560 اين صفحه امروز: 465
1

2

3

4
1396/12/26 شنبه به میزبانی کتابخانه امام علی (ع) صورت گرفت؛ چهل و هشتمین نشست کتاب خوان با حضور نویسنده کتاب های کودکان و نوجوانان به میزبانی کتابخانه امام علی (ع)؛ چهل و هشتمین نشست کتاب خوان با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل هادی منش نویسنده کتاب های کودکان و نوجوانان همراه با ویژه برنامه های فرهنگی برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم؛ ابوالفضل هادی منش از نویسندگان توانمند کودک و نوجوان در چهل و هشتمین نشست کناب خوان  کتابخانه عمومی امام علی (ع)؛ در بین کودکان و نوجوانان حضور یافت.

 

طیبه قربانی رضوان مسئول کتابخانه در این باره اظهار داشت این کتابخانه در هر ماه چهار نشست کتاب خوان را، که مجموع آن در سال 1396به 48 نشست می رسد؛ را با حضور کودکان و نوجوانان و برخی از نویسندگان بومی برگزار کرد. وی گفت: برخی از این نشست ها برون کتابخانه ای بود که می توان مجموع کتاب های خوانده شده را شامل250 عنوان کتاب در رده های سنی مختلف معرفی کرد.

 

قربانی رضوان بیان کرد: در چهل و هشتمین نشست 5 اثر از ابوالفضل هادی منش با حضور نویسنده توسط اعضا به شرح زیر به اشتراک گذاشته شد:

 

در این نشست طاهره اله یاری با معرفی کتاب «دیدار با امام»  ابوالفضل هادی منش؛ ریحانه سرداری با معرفی کتاب «طوطی و حاکم» نوشته ابوالفضل هادی منش؛ رقیه برجی با معرفی کتاب «اسماء همسر جعفر طیار (ع)» نوشته ابوالفضل هادی منش؛ زهرا بهرام بیگی با معرفی کتاب «گردنبند طلا» نوشته ابوالفضل هادی منش؛ .فاطمه شیری یکتا با معرفی کتاب «رباب (س) مادر حضرت علی اصغر (ع)» نوشته ابوالفضل هادی منش؛ آثار این نویسنده را با حضور وی معرفی و بخش هایی از کتاب را نیز خوانش کردند.

 

سپس اعضای فعال کتابخانه ضمن ارائه تغییراتی در کتاب «دو پزشک» نوشته ابوالفضل هادی منش به صورت  نمایشنامه آن را اجرا کردند.

 

در ادامه نویسنده کتاب، ضمن ابراز خرسندی از حضور در بین کودکان کتاب خوان، به معرفی چکیده ای از زندگی خود پرداخت و افزود: نویسندگی را از دوران مدرسه آغاز کردم و به ساخت روزنامه دیواری و تهیه متنهای آن و همچنین انشا نویسی علاقه وافر داشتم. وی سپس به مجله و کتاب های مورد علاقه اش همچون «کیهان بچه ها» و «آثار جلال آل احمد» اشاره کرد و گفت: در حوزه کودک و نوجوان 340 قصه را به رشته تحریر درآوردم که از آن مجموعه تنها270 عنوان به کتاب تبدیل شده و در حوزه بزرگسال نیز 72 عنوان کتاب چاپ و منتشر شده است.

 

هادی منش بیان کرد: نویسندگی برای کودکان را بیشتر دوست دارم و از این رو کتابی ویژه کودکان با محوریت سبک زندگی قرآنی با عنوان «شهر خدا» در دست نگارش دارم. وی گفت: بهترین شیوه برای نویسندگی، خواندن کتاب و تمرین در امر نوشتن است. مطالعه پیوسته، شما را به یک کتابخوان حرفه ای تبدیل می کند و قدرت تندخوانی شما را نیز افزایش می دهد.

             

در ادامه این نویسنده در مورد آخرین اثر خود با عنوان «شیرین تر از شکر» با بچه ها گفتگو کرد و بخش هایی از کتاب را برای بچه ها خواند که مورد استقبال قرار گرفت. این کتاب سپس با امضای نویسنده به اعضا اهدا شد. وی همچنین با برپایی یک کارگاه نویسندگی فشرده، در باره چگونگی نگارش، اطلاعات و داده های لازم برای نوشتن و دیگر عناصر داستان نویسی توضیحاتی ارائه داد و افزود: خلوت نشینی و پیدا کردن جایی دنج همراه با یک قلم و کاغذ سفید و نگارش مطالبی که به ذهنمان می رسد؛  یکی از شاخصه های اولیه و ابتدایی نوشتن است.

 

یادآور می شود نشست پرسش و پاسخ، شعرخوانی، جمع خوانی، قصه گویی، اجرای نمایش و خوانش داستان های اعضا از دیگر برنامه های جذاب و پایانی این کتابخانه با حضور نویسنده بود.

بيشتر