بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 189019
تعداد بازديد کنندگان سايت: 229608948 تعداد بازديد زيرپورتال: 197000 اين زيرپورتال امروز: 194 سایت در امروز: 19694 اين صفحه امروز: 108
قصه گویی توسط خانم جوادی دانا کتابدار کتابخانه یادگار امام

یازدید از کتابخانه یادگار امام

کارگاه اسباب بازی در کتابخانه یادگار امام (ره)

نشست کانون ادبی در کتابخانه یادگار امام
1397/9/15 پنجشنبه اجرای طرح های خلاقانه در کتابخانه یادگار امام (ره) طرح های خلاقانه در کتابخانه عمومی یادگار امام (ره) با بهره مندی از کارگاه اندیشه ورزی و نوآوری در آن اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، نشست نویسندگی خلاق به همت محدثه رنجبرشیرزای، مسئول کتابخانه یادگار امام(ره) و به مربیگری محمد سلیمانی و شماری از علاقمندان برپا شد.
 

در این نشست، کودکان و نوجوانان ضمن نوشتن واژگان جدید و پردازش جملات و واژه ها بر اساس تخیلات ذهنی خود، با شیوه نگارش خلاق و قالب‌ها و تکنیک‌ها ادبی آن تا حدودی آشنا شدند. سپس هر یک از هنرجویان نوجوان نوشته های خلاقانه خود را که پرداخته تخیلات ذهنی آنها بود با یکدیگر به اشتراک گذاشتند و در باره آن بحث و گفتگو کردند.

 

سلیمانی گفت: در نوشتن خلاق محدودیت خاصی وجود ندارد اما نباید بی قاعده و غیراصولی و همچنین دون هدف داستان را پیش ببریم بلکه باید در سبک نوشتن، نوآوری را با دقت و جزئیات به دنیایا پیرامونمان داشته باشیم.

 

دنیای اسباب بازی ها با شعار «خلاق شو»

مسئول کتابخانه که این دوره را با هدف آموزش بازی های فلسفی، یادگیری قوانین و اثبات دلایل به کودکان برگزار کرد با گروه بندی کودکان و نوجوانان، درباره شعار «خلاق شو» توضیحاتی را ارائه داد و به شرح بازی های علمی و فکری با این موضوع پرداخت. وی گفت: تفاوت اجرای این دوره با دوره های پیشین، ایجاد حس کنجکاوی، کشف موضوعات جدید همراه با انجام پژوهش‌های تجربی، تهیه کارت توسط خود اعضا با بهره مندی از کارگاه کتاب، کودک، اندیشه ورزی است.

 

رنجبرشیرازی بیان کرد: این فعالیت و تغییر در شکل بازی، با هدف ایجاد فضایی مناسب برای خلق بازی های متنوع با هر اسباب بازی و استفاده از زبان بدن است  که موجب رشد و پرورش اندیشه ها، شادی و نشاط، اعتماد به نفس و لذت از ایده های نو می شود.

کارگاه آموزش نقاشی بی جان با آبرنگ


 

در کارگاه آموزشی گام به گام با نقاشی، زهرا وحیدی، مربی این کارگاه به آموزش تصویرسازی و نقاشی از دنیای تکنولوژی ویژه کودکان پرداخت.

 

عذرا سادات حکیم، کتابدار این کتابخانه که برگزار کننده این کارگاه بود، اظهار داشت: از آنجا که کودکان تمایل دارند بیشتر وقت خود را در با رایانه، تلویزیون و بازی های صرف کنند. این کارگاه با هدف توجه به نیاز کودکان و برانگیختن باورها و هیجاناتشان تشکیل شد. وی گفت: کودکان با کشیدن نقاشی با کاربرد هر وسیله و استفاده درست از آن در بازه زمانی آشنا می شوند و یاد می گیرند با افتخار بگویند «نگاه کن من چه کشیده ام!” و من می توانم آن را بکشم»نشست قصه گویی برای بازدیدکنندگان مدرسه سید احمد خمینی


 

در این بازدید، زهرا جوادی دانا، کتابدار بخش کودک از کتاب «طوطی دم دراز» نوشته ویکتوریا کن از سری کتابهای مجموعه پینکی پرماجرا برای کودکان قصه گویی کرد. سپس بنا به درخواست کودکان کتاب «بچه ابر» نوشته رد مانتیخو بلندخوانی و روخوانی شد. در پایان بخش هایی از کتاب جمع خوانی شد.تصاویر متعاقبا بارگذاری می شود.

بيشتر