بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 155669
تعداد بازديد کنندگان سايت: 226595198 تعداد بازديد زيرپورتال: 161399 اين زيرپورتال امروز: 594 سایت در امروز: 43857 اين صفحه امروز: 508
مهارت های زندگی قصه گویی

آموزش نقاشی و کاردستی در کتابخانه نرگس
1397/11/16 سه‌شنبه توسط کتابداران کتابخانه نرگس انجام شد؛ ایستگاه مهارت های زندگی و قصه گویی همراه با آموزش کاردستی توسط کتابداران کتابخانه نرگس، ایستگاه مهارت های زندگی و قصه گویی همراه با آموزش کاردستی برپاشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، نخستین دوره کارگاه مهارت های زندگی فردی و اجتماعی به همت زینب کرمی، کتابدارکتابخانه نرگس برگزار شد.
 

نرگس حیدری، مدرس و مشاور این کارگاه، موضوع اصلی را آموزش برنامه های اجتماع محور در 6 مرحله عنوان کرد و درباره اعتیاد و تعاریف مختلف آن صحبت کرد و گفت: اعتیاد تنها به استفاده از مواد مخدر نیست بلکه هر رفتاری که به ریتم طبیعی زندگی انسان صدمه وارد کند اعتیاد به شمار می رود.
 

وی اصل و اساس پیشگیری از اعتیاد را یادگیری مهارتهای زندگی و فرزند پروری عنوان کرد و افزود: مقدمات کنترلِ هیجانات و مهارتهای مدیریت خشم نیز از مباحث مهم این محور است.
 

حیدری سپس تکنیک هایی را در رابطه با مقابله با خشم بیان کرد و در پایان نیز نشست پرسش و پاسخ مطرح شد.
 

نشست قصه گویی توسط کتابخوانان
 

فاطمه فلاح نژاد، عضو فعال کتابخانه نرگس از دو کتاب «اسراف کاری نه» و «چوبی از خواهر کوچکش مراقبت می کند» نوشته تیری کورتن برای کودکان قصه گویی کرد. سپس کودکان در مورد اسراف و راهکارهای جلویگیری از آن با زبان کودکانه با یکدیگر به بحث و گفتگو پرداختند.
 

کارگاه آموزش کاردستی
 

الهام دهقان، مسئول کتابخانه در این کارگاه با بهره مندی از بشقاب یک بار مصرف و برش آن، به آموزش ساخت اسکلت بدن و بال های پرستو پرداخت. وی سپس با استفاده از قاشق یک بارمصرف نیز دیگر اعضای بدن پرستو همچون سر و پا را درست کرد و به یکدیگر چسباند. در ادامه با کمک کودکان، این کاردستی زیبا و جذاب رنگ آمیزی شد.

تصاویر متعاقبا بارگذاری می شود.

بيشتر