بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 191447
تعداد بازديد کنندگان سايت: 229830746 تعداد بازديد زيرپورتال: 199604 اين زيرپورتال امروز: 456 سایت در امروز: 84089 اين صفحه امروز: 344
1

2

3

4

5

6
1397/3/20 يكشنبه به همت کتابداران کتابخانه کتابخانه علامه امینی صورت گرفت؛ معرفی کتاب های مختلف در نشست های کتابخوانی به همت کتابداران کتابخانه کتابخانه عمومی علامه امینی، کتاب هایی با مضوعات مختلف در نشست های کتابخوانی همراه با نقاشی و کاردستی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم؛ نشست کتاب خوان به همت زهرا آقایی مسئول بخش کودک و نوجوان کتابخانه علامه امینی با حضور شماری از کودکان و نوجوانان تشکیل شد.

 

در این نشست 7 نفر از اعضا به معرفی کتاب پرداختند، اسامی بدین شرح می‌باشد:

منا یعقوبلو با معرفی کتاب «اگر نویسنده بودی ...» نوشته‌ی جون لوئری نیکسون؛ معصومه شوندی با معرفی کتاب «مرد جهانگرد مار خط خطی» به روایت مژگان شیخی؛ مهسا شوندی با معرفی کتاب «پی‌پر با همسایه‌ی جدیدشان آشنا می‌شود» ترجمه‌ی حسین فتاحی؛ زینب طاهری‌فر با معرفی کتاب «از طرف آبری؛ با عشق» نوشته‌ی سوزان لافلور؛ الهه جعفریان با معرفی کتاب «تارا و مرغ دریایی‌اش» نوشته‌ی جمال‌الدین اکرمی؛ فاطمه زند با معرفی کتاب «ایگرن شجاع» نوشته‌ی کورنلیا فونکه و نرگس بیرامی با معرفی کتاب «افسانه‌های زرنگ‌ها» نوشته‌ی محمدرضا شمس تجربیات مطالعاتی خود را با دوستانشان به اشتراک گذاشتند.

 

جمع خوانی، شعرخوانی، بلندخوانی، قصه گویی و نقاشی از کتاب های جشنواره رضوی

 

همچنین آقایی، از کتاب «14 قصه‌، 14 معصوم: امام حسن (ع)» نوشته‌ی «حسین فتاحی» جمع‌خوانی کرد. این کتاب کودکان و نوجوانان را با زندگی و سیره رفتاری امام حسن مجتبی (ع) آشنا می کند. سپس این کتابدار، کتاب «مژده‌ی گل: داستان‌هایی از زندگی امام رضا (ع)» نوشته‌ی «محمود پوروهاب»، از منابع هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی را معرفی نمود. در ادامه کودکان به جمع خوانی و نقاشی و تصویرسازی از این کتاب اقدام کردند و چکیده ای از داستان های مورد علاقه خود را به نگارش درآوردند.

 

یادآور می شود در نشستی دیگر؛ آقایی از کتاب های «کلاغ و قابیل» و «گرگی که نبود» از مجموعه کتابهای «مجموعه حیوانات در قرآن» نوشته علی باباجانی و «دوستان کاغذی» نوشته‌ی ناهید رحیمی بلندخوانی کرد. وی پس از بلندخوانی از اعضا خواست، یکی از کتابهای این مجموعه را انتخاب نمایند و پس از روخوانی چکیده ای از کتاب را به رشته تحریر در بیاورند و از کتاب «دوستان کاغذی» با استفاده از کاغذ که شخصیت های داستان بودند؛ به ساخت کاردستی و نقاشی و «گل کاغذی» اقدام کنند. در پایان به بهترین ها کارت امتیاز تعلق گرفت.

 

بتول آصفری از دیگر کتابداران پویای این کتابخانه نیز، ضمن خوانش و دعوت گروهی از اعضا برای خواندن داستان های «سیب» و «درخت کوچک بادام» از کتاب«مژده گل: داستان هایی از زندگی امام رضا (ع)» نوشته محمود پوروهاب و شعرهای «مهمان خراسان، خورشید خورشیدها، خاطرات زیارت و پرستوی مشهد» برگرفته از کتاب «مهمان خراسان: مجموعه شعر درباره ی امام رضا (ع)»، گردآورنده سعید بیابانکی؛ با کودکان شعرخوانی و همخوانی کرد.

 

وی همچنین از داستان «بابا برفی» از کتاب «1 و 2 و 3 سه قصه» نوشته ی «شکوه قاسم نیا قصه گویی کرد. در ادامه به مناسبت ماه مبارک رمضان از قصه های خوانده شده، مسابقه ی رنگ آمیزی و نقاشی با موضوع«سفره افطار» برگزار گردید و آثار برگزیدگان این بخش به نمایش گذاشته شد.

 

کارگاه آموزش کاردستی و خلاقیت

 

آصفری با تشکیل کارگاه کاردستی خلاق و با بهره مندی از ابزاری مانند: سی دی، کاغذ رنگی و اشکال چوبی و کاغذی، به آموزش ساخت تلفن، لاک پشت، اوریگامی اردک فیل و ماهی پرداخت. در ادامه علاقمندان بر اساس آموزه های جدید و خلاقیت های شخصی خود به طراحی اقدام کردند و از بهترین های نقاشی نمایشگاهی برپا شد.

 

 

 

بيشتر