بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 155646
تعداد بازديد کنندگان سايت: 226594998 تعداد بازديد زيرپورتال: 161376 اين زيرپورتال امروز: 571 سایت در امروز: 43657 اين صفحه امروز: 485
قصه گویی در کتابخانه نرگس

کاردستی درکتابخانه نرگس

رنگ آمیزی توسط کودکان در کتابخانه نرگس

آموزش کاردستی  در کتابخانه نرگس
1397/9/12 دوشنبه توسط مسئول کتابخانه نرگس انجام شد؛ تشکیل نشست های کتابخوانی و آموزشی با حضور کودکان و نوجوانان توسط مسئول کتابخانه عمومی نرگس، نشست های کتابخوانی و آموزشی با حضور کودکان و نوجوانان با هدف ترویج فرهنگ مطالعه در قالب های قصه گویی، شعرخوانی و مسابقه کتابخوانی و نقاشی تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، نشست قصه گویی و شعرخوانی به همت الهام دهقان، مسئول کتابخانه نرگس برای کودکان تشکیل شد.
 

در این نشست، دهقان از کتاب «قصه های جنگل: به حرف پدر و مادر خود گوش کنید» ترجمه ی مرضیه قربانعلی قصه گویی کرد. در این داستان کودکان ضمن آشنایی با صدای حیوانات، یاد گرفتند که در هنگام بازی از والدین خود دور نشوند و به توصیه های پدر ومادر خود و دیگر بزرگ ترها توجه لازم را داشته باشند.
 

سپس توسط مسئول کتابخانه از مجموعه ترانه های « می می نی و مامانی» و « پرنده رو درخته می می نی شده شلخته» شعرخوانی شد.  این مجموعه شعر به رفع مشکلات رفتاری کودکان همانند بی نظمی و عدم مسئولیت پذیری کمک می کند.

 

کارگاه های آموزش کاردستی
 

در ششمین کارگاه، دهقان با استفاده از چوب بستنی ساخت قاب عکس و سنجاقک را آموزش داد. سپس کودکان با گواش و آبرنگ به رنگ آمیزی پرداختند.
 

در هفتمین کارگاه نیز، این مسئول کتابخانه به کودکانِ نوسنده که برای خود کتابچه ای را طراحی کرده بودند، تزئین روی جلد، نام نویسنده، عنوان و تصویر کتاب را آموزش داد. در ادامه این گروه سنی به تصویرسازی کتابچه ای زیبا پرداختند.
 

یادآور می شود مسابقه نقاشی و رنگ آمیزی با موضوع میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفرصادق(ع) از دیگر برنامه های مذهبی فرهنگی این کتابخانه برای کودکان در هفته وحدت بود.
 

مسابقه قرآنی ویژه بزرگسالان
 

گفتنی است با توجه به هفته وحدت مسابقه ای قرآنی ویژه بزرگسالان برگزار شد. در این مسابقه از اعضا خواسته شد  نام دو سوره از قرآن کریم را که اشاره به قلم و نوشتن دارد همراه با ذکر  آیات و معانی آن بیان کنند که در پایان به برگزیدگان جوایزی به رسم یادبود تقدیم شد.

بيشتر