بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 189004
تعداد بازديد کنندگان سايت: 229608894 تعداد بازديد زيرپورتال: 196985 اين زيرپورتال امروز: 179 سایت در امروز: 19640 اين صفحه امروز: 93
نشست شعرخوانی

نشست کتابخوان

کارگاه آموزش بازی

کارگاه آموزش بازی

نشست شعرخوانی و جمع خوانی
1397/12/22 چهارشنبه به میزبانی کتابخانه آیت الله خامنه ای تشکیل شد؛ نشست های جمع خوانی و شعرخوانی همراه با کتاب خوان و زنگ بازی به میزبانی کتابخانه عمومی آیت الله خامنه ای، نشست های جمع خوانی و شعرخوانی همراه با کتاب خوان و زنگ بازی با حضور کودکان و نوجوانان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، بیست و پنجمین نشست کتاب خوان به همت نیره خدادادشهری، کتابدار بخش کودک و نوجوان کتابخانه آیت الله خامنه ای با حضور شماری از علاقمندان با موضوع فضای سبز و محیط زیست برگزار شد.
 

در این نشست 5 نفر از اعضاء به معرفی کتاب پرداختند:
 

ابوالفضل یزدانیان با معرفی کتاب «چراهای شگفت انگیز گیاهان» نوشته آندور شارمن؛ محمد عباسی با معرفی کتاب «درخت ها» نوشته ماریو بندتی؛ محمدجواد راشدی با معرفی کتاب «جنگل» نوشته آگنس واندویل از مجموعه «دایره المعارف کوچک من»؛ روح الله جوادی با معرفی کتاب «آن بوئن»، تجربه مطالعاتی خود را باد یگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.
 

دو نشست شعرخوانی
 

دومین نشست شعر خوانی نیز، توسط فاطمه مسعودی، کتابدار بخش کودک و نوجوان با خواندن شعر «لطف حق» برگرفته از دیوان پروین اعتصامی تشکیل شد.
 

شعر «لطف حق» پروین اعتصامی، یکی از زیباترین اشعار وی است که توسط اعضا خوانش شد. در این شعر خداوند با بیان لطف خود به بشر و یادآوری قدرت خویش به مادر حضرت موسی (ع) می فرماید: به خدا اطمینان کن و کودکت را به رودخانه نیل بسپار که او حافظ کودک خواهد بود.
 

رخشنده اعتصامی معروف به پروین اعتصامی، شاعر ایرانی است که به عنوان «مشهورترین شاعر زن ایران» از او یاد می کنند. پروین بیشتر به دلیل به کارگیری سبک شعریِ مناظره در شعرهایش، معروف است.
 

سومین نشست شعرخوانی نیز با خواندن اشعاری از دیوان احمد شاملو توسط فاطمه مسعودی انجام شد. در این نشست، علاقمندان به ادبیات، شعر «گل کو» برگرفته از کتاب «جدال با خاموشی» که شامل مجموعه ی اشعار وی در قالب نو می باشد را با یکدیگر همخوانی کردند.
 

نشست جمع خوانی
 

در این نشست به پیشنهاد نیره خدادادشهری، اعضای بخش کودک و نوجوان از مجموعه کتاب «عطر گل های خورشید» جمع خوانی کردند.
 

«عطر گل های خورشید» مجموعه کتابی است که شامل خاطرات دوران کودکی فرزندان و نوه های امام خمینی (ره) است که درباره ایشان نقل کرده اند. در کتاب حاضر خاطرات جالبی درباره حضرت امام بیان شده که خواننده با مطالعه این خاطرات با زوایای مختلف شخصیت معنوی و سیاسی و .. امام آشنا می شود.
 

بازدید مدرسه ابتدایی دخترانه شهید عبدی پور
 

در بازدید دانش آموزان پایه ششم دبستان دخترانه شهید عبدی، خدادادشهری، درباره انواع کتابخانه ها و کارکرد کتابخانه های عمومی در جامعه و اهمیت مطالعه صحبت کرد. وی همچنین توضیحاتی درمورد خدمات بخش های کتابخانه همچون کودک و نوجوان، مرجع و مجلات، بخش نابینایان، شرایط عضویت و میزامانت برنامه های فرهنگی توضیحاتی ارائه داد.
 

سپس بازدیدکنندگان برای آشنایی بیشتر با کتابهای مرجع، به دایره المعارف هایی با موضوع پول، زندگی، مشاغل، نجوم، آناتومی بدن انسان مراجعه کردند و شیوه مطالعه این کتب را یاد گرفتند.
 

گفتنی است دانش آموزان در این بازدید با اقوام و قومیت های مختلف ایرانی و فرهنگ ها و آداب و رسوم متفاوت هر استان همانند آذربایجان غربی، خوزستان، تهران، گیلان، مازندران و ... در قالب گروه های نمایشی هفت نفره با پوشیدن لباس های محلی آشنا شدند.
 

کارگاه آموزش اسباب بازی

در این کارگاه، کتابداران بخش کودک ضمن آموزش های لازم به کودک و نوجوان، برای ایجاد لحظاتی شاد و مفرح، بازی های هوشی و سرگرمی مورد علاقه کودکان را در اختیار آنان قرار دادند.

گفتنی است بازی های «سودوکو» و «کیدوکو» از بازی های منتخب اعضا بود که توسط کتابداران آموزش داده شد.

بيشتر