بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 216400
تعداد بازديد کنندگان سايت: 231656596 تعداد بازديد زيرپورتال: 225805 اين زيرپورتال امروز: 342 سایت در امروز: 57730 اين صفحه امروز: 268
1
1397/4/10 يكشنبه در گفت و گویی با برگزیده ششمین و هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی مطرح شد؛ جشنواره کتابخوانی رضوی یک مسابقه کتابخوانی واقعی است برگزیده کشوری جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: چیزی که از کتاب هایی که از طریق جشنواره رضوی به یادم هست نکته جالبی در مورد سیره امام رضا(ع) است که به من یاد داد که اسلام دین ساده زیستی بی منطق نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور به نقل از خبرگزاری دانشجو، زهرا برازنده برگزیده کشوری جشنواره کتابخوانی رضوی از استان البرز در خصوص نحوه آشنایی اش با جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: اولین بار یک کتاب از دوستم به امانت گرفته بودم و در پشت جلد کتاب نهاد کتابخانه ها معرفی شده بود و از طریق آشنایی با نهاد کتابخانه ها وارد سایت شدم و از طریق سایت در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردم و در سطح کشوری برگزیده شدم.


وی افزود: بعد از آن هر سال زمان جشنواره از طریق پیامک به بنده اعلام می شود و سال گذشته هم برگزیده شدم و امسال برای سومین سال متوالی در این جشنواره شرکت خواهم کرد.


وی اضافه کرد: به این دلیل که در دور اول شرکت در جشنواره برنده شده بودم اصلا انتظار نداشتم که دور دوم هم به عنوان برگزیده انتخاب شوم و این نشان دهنده این موضوع بود که جشنواره کتابخوانی رضوی یک مسابقه کتابخوانی واقعی است و اگر کسی کتاب را بخواند و پاسخ های درست بدهد اگر خدا بخواهد حتما برگزیده خواهد شد. من کتاب ها را به صورت فایل پی دی اف و بصورت اینترنتی مطالعه می کنم و یک دوره هم به صورت خانوادگی با کل اعضای خانواده شرکت کردیم.


برازنده با اشاره به نکات قابل تامل کتاب های معرفی شده در جشنواره کتابخوانی رضوی عنوان کرد: چیزی که از کتاب هایی که از طریق جشنواره رضوی به یادم هست نکته جالبی در مورد سیره امام رضا علیه السلام است که به من یاد داد که اسلام دین ساده زیستی مطلق نیست. امام رضا در برخورد با یکی از افرادی که اوضاع مالی خوبی داشت اما با کمترین امکانات زندگی می کرد فرمودند که این کار اصلا درست نیست و حالا که توانایی مالی داری باید از آن بهره ببری و به خوبی زندگی کنی و خود امام رضا علیه السلام هم وقتی در مهمانی ها و جشن ها شرکت می کردند همیشه آراسته بودند و لباس نیکو می پوشیدند و عطر می زدند و این نکات برای من بسیار تازه و جالب بود و همیشه در ذهنم به عنوان الگو ماند.


وی در ادامه گفت: یکی دیگر از کتاب های معرفی شده در جشنواره در رده سنی نوجوانان بود و من آن را مطالعه کردم و از آنجایی که کتاب خوبی بود برای خواهرزاده ام نیز تهیه کردم. البته ایشان در مسابقه شرکت نکرد اما از آنجایی که کتاب بسیار خوبی بود توصیه کردم خارج از جریان مسابقه حتما کتاب را مطالعه کند و از آنجایی که من معلم هستم به شاگردانم هم آن کتاب را معرفی کردم و خوشبختانه هرکدام که کتاب را مطالعه کرده بودند آن را بسیار دوست داشتند.


برگزیده کشوری جشنواره کتابخوانی رضوی خاطرنشان کرد: شاگردانم سوالاتی درباره ائمه علیهم السلام داشتند که با خواندن آن کتاب به پاسخ هاشان رسیدند و بهتر است که نوجوانان و کودکان ما با شرکت در چنین جشنواره هایی آگاهی لازم را درباره امامان و دین اسلام کسب کنند و به اطلاعات سطحی بسنده نکنند.