بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 189011
تعداد بازديد کنندگان سايت: 229608924 تعداد بازديد زيرپورتال: 196992 اين زيرپورتال امروز: 186 سایت در امروز: 19670 اين صفحه امروز: 100
نشست قصه گویی و رنگ آمیزی در کتابخانه نرگس

نشست داستان نویسی در کتابخانه نرگس

نشست قصه گویی و شعرخوانی در مهدکودک مهدنگار
1397/12/21 سه‌شنبه نشست های فرهنگی آموزشی با حضور اعضای کتابخانه نرگس نشست های فرهنگی آموزشی با حضور اعضای کتابخانه نرگس و همچنین حضور کتابدار این کتابخانه در مهدکودک «مهدنگار» برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، نشست آموزش نویسندگی ویژه نوجوانان توسط زینب کرمی و با تدریس فاطمه نفری در کتابخانه نرگس برپا شد.
 

در آغاز این نشست، نفری کتاب های «پارسیا و من» نوشته آرمان آرین؛ «گرگها از برف نمی ترسند» نوشته محمدرضا بایرامی؛ «جزیره افسونگران» نوشته فریبا کلهر؛ «خواب باران» نوشته وجیهه سامانی؛ «ُآسمان سرخ در سپیده دم» نوشته الیزابت لرد؛ «خانه ی خودمان» ازسینتیا کادوهاتا را معرفی کرد.
 

وی پس از آن به بررسی ایده و طرح ها و همچنین پیرنگ داستان و ویژگی های آن پرداخت و نکات مهمی را درباره آن بیان کرد و از نوجوانان خواست تا طرح های خود را بنویسند و با یکدیگر به اشتراک بگذارند. در پایان نیز نقاط ضعف و قوت نوشته های هر یک از هنرجویان نوجوان بررسی شد.

کارگاه اموزش نویسندگی ویژه بزرگسالان
 

در این کارگاه ضمن مرور ایده ها و طرح های داستان، درباره سبک نوشتاری داستان های کوتاه و بلند و همچنین رمان مطالبی همراه با وجه تمایز آنها بیان شد. سپس نفری کتاب های «دنیای سوفی» از یوستین گاردر و «خواب باران» از وجیهه سامانی را معرفی کرد. در پایان نیز نوشته ها و داستان های اعضا خوانده و به بوته نقد گذاشته شد.


قصه گویی در مهد هنرنگار
 

ریحانه صادقی یکتا، کتابدار کتابخانه نرگس با هدف گسترش کتابخوانی، با حضور شماری از نوگلان مهد و پیش دبستانی «هنرنگار» از کتاب «سفید برفی و هفت کوتوله» نوشته برادران گریم قصه گویی کرد. در ادامه، نوگلان مهد هنرنگار، با زبان کودکانه خود به قصه گویی و شعرخوانی پرداختند.
 

گفتنی است از دیگر برنامه های این کتابخانه، امانت کتاب به مربیان این مهد بود.

 

قصه گویی در کتابخانه عمومی نرگس

 

در روزهای پایانی سال 97، صادقی یکتا از کتاب «کی آمد؟ کی در زد؟ بهار» سروده افسانه شعبان نژاد با هدف آشنایی کودکان با فصل بهار شعر خوانی کرد. همچنین توسط این کتابدار از کتاب «پی پر مهمان نوازی را یاد می گیرد» ترجمه حسین فتاحی برای کودکان قصه گویی شد. سپس کودکان در مورد موضوع کتاب با یکدیگر گفتگو کردند و یکی از کودکان درباره «مهمان» قصه گفت.

در پایان کودکان، تنگ ماهی قرمز را به مناسبت استقبال از بهار رنگ آمیزی کردند.

بيشتر