بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 191458
تعداد بازديد کنندگان سايت: 229831648 تعداد بازديد زيرپورتال: 199615 اين زيرپورتال امروز: 467 سایت در امروز: 84991 اين صفحه امروز: 355
1
1397/2/25 سه‌شنبه حجت‌الاسلام و المسلمین جواد محمدزمانی خبر داد؛ مهلت شرکت در دومین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس تا ۲۰ خرداد تمدید شد دبیر دومین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس، از تمدید مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این کنگره تا ۲۰ خرداد ماه خبر داد و گفت: این تمدید به درخواست جمع بسیاری از شعرای محترم کشور به منظور خلق آثار بهتر به لحاظ کمی و کیفی درنظر گرفته شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، حجت‌الاسلام و المسالمین جواد محمدزمانی، دبیر دومین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس با اعلام این خبر گفت: دومین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس با محوریت آثاری با موضوع تلاش بانوان در پاسداشت دفاع مقدس و با محوریت ۳ کتاب «دختر شینا» خاطرات خاطرات قدم‌خیر محمدی کنعان از جنگ ایران و عراق، «گلستان یازدهم» خاطرات همسر سردار شهید علی چیت‌سازیان و «راز درخت کاج» داستانی برگرفته از گفت‌وگو با مادر شهیده زینب کمایی، برگزار می‌شود تا شاعران با مطالعه این آثار و الهام گرفتن از مضامین و محتوای آن، با طبع آزمایی در این عرصه، آثار جدیدی خلق کنند.

وی درباره تمدید مهلت شرکت در این کنگره گفت: مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این کنگره ۱۰ اردیبهشت ماه عنوان شده بود که با توجه به استقبال و درخواست جمع بسیاری از شعرای محترم کشور به منظور خلق آثار بهتر به لحاظ کمی و کیفی، تصمیم بر آن شد تا روند ارسال آثار به دبیرخانه تا ۲۰ خرداد ماه ادامه یابد.

حجت‌الاسلام و المسالمین جواد محمدزمانی با اشاره به آثار معرفی شده در دومین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس، از افزایش مشارکت بانوان نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: از جامعه ادبی کشور و شاعران جوان دعوت می‌کنم تا با ارسال آثارشان، ما را در تقویت ادبیات و شعر دفاع مقدس یاری کنند.

این کنگره در ۵ شاخه «کلاسیک» (غزل، قصیده، مثنوی، قطعه، ترکیب‌بند، رباعی، دوبیتی و ...)، «آزاد» (نیمایی، سپید و ...)، «ترانه، سرود، نوحه و قالب‌های آیینی»، «کودک و نوجوان» و «کوتاه‌نوشت و پیامک ادبی» پذیرای آثار هنرمندان خواهد بود.

علاقه‌مندان به شرکت در دومین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس می‌توانند تا پایان وقت اداری ۲۰ خرداد ماه سال ۹۷ آثار خود را از طریق پست الکترونیکیrazegolestan@iranpl.ir به دبیرخانه کنگره ارسال کنند.

محدودیتی در قالب‌های ارسالی و تعداد اشعار وجود ندارد و درج اطلاعات کامل شاعر (نام، نام خانوادگی، نام پدر، سال تولد، شماره ملی، شماره شناسنامه، آدرس کامل منزل، محل سکونت، تلفن همراه و ثابت) ضروری است.

لازم به ذکر است تنها آثار الهام گرفته از کتاب‌های «دختر شینا»، «گلستان یازدهم» و «راز درخت کاج» به مرحله داوری راه می‌یابد و در مراسم اختتامیه‌ای که به این منظور برگزار می‌شود، ۱۰ جایزه ۱۰ میلیون ریالی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به برگزیدگان اهدا خواهد شد.