بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 191415
تعداد بازديد کنندگان سايت: 229829163 تعداد بازديد زيرپورتال: 199572 اين زيرپورتال امروز: 424 سایت در امروز: 82506 اين صفحه امروز: 312
1

2

3

4

5
1397/3/22 سه‌شنبه به میزبانی کتابخانه الزهرا(س) صورت گرفت؛ تشکیل کارگاه های هنری آموزشی همراه با نشست های مطالعه مفید به میزبانی کتابخانه عمومی الزهرا(س)؛ کارگاه های هنری آموزشی همراه با نشست های مطالعه مفید تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم؛ بخش کودک و نوجوان کتابخانه عمومی الزهرا(س) میزبان برنامه های متنوع فرهنگی، کتابخوانی و آموزشی بود.

 

کارگاه آموزش کاردستی و نقاشی با اعداد

 

در این کارگاه، رخساره محمدی از کتابداران خلاق کتابخانه؛ ضمن آموزش اعداد یک رقمی و دو رقمی به کودکان و ساخت شکل های متفاوت با عددها؛ از آنان خواست با بهره مندی از اعداد ریاضی؛ اشکالی همچون خروس و روباه را ترسیم کنند. وی هدف از این کار را علاقمندسازی کودکان به ریاضی، فعال سازی ذهن، تقویت قوه حافظه و خلاقیت عنوان کرد.

 

در کارگاه کاردستی، این کتابدار با استفاده از کاغذهای رنگی و قیچی؛ اوریگامی خرگوش را به کودکان آموزش داد.

 

نشست معرفی و جمع خوانی کتاب

 

در این نشست، محمدی با معرفی کتاب "آب چال" نوشته­ گریم بیس، ترجمه­ فواد نظیری، با بیان چکیده ای از آن؛ اعضا را تشویق به خوانش و جمع خوانی از کتاب کرد. موضوع کتاب سفری هیجان انگیز و تخیلی به دشت های آفریقا و جنگل آمازون و همچنین بیابان های استرالیا است که در حین آن به مسئله مهم محیط زیست همانند: "اهمیت و ارزش آب" و  حیوانات و جانوران  و.... می پردازد.

 

زنگ بازی، شادی، سرگرمی و هیجان

 

در زنگ بازی، با تقسیم بندی گروه همسالان، کودکان و نوجوانان با تشکیل حلقه ای دور یک میز به بازی و شادی پرداختند. یادآور می شود آموزش های لازم با اسباب بازی ها در هفته های پیشین انجام شده بود.

 

اجرای نمایش عروسکی

 

در این نشست هنری؛ محمدی به معرفی کتاب «رفیق خوب یه نعمته» نوشته حسن دولت آبادی از مجموعه کتابهای نمایشنامه های آسان پرداخت که در آن پنج نمایشنامه عروسکی و غیرعروسکی نوشته شده است. در ادامه گروه نمایش کتابخانه با انتخاب نمایشنامه «نام نیک یا لانه­ی کلاغ» به ایفای نقش پرداختند.

 

 

کارگاه آموزش مجله خوانی

 

در آغاز این کارگاه محمدی، با ارائه توضیحاتی درباره تفاوت های بین کتاب، مجله و روزنامه، به ویژگی های یک مجله خوب پرداخت و گفت: مجلات و نشریات اولین و آسان ترین شیوه برای علاقمند شدن به کتابخوانی است چرا که در مجله ها شما با انواع موضوعات و .... آشنا می شوید و بر اساس این علاقمندی ها می توانید؛ کتاب های موردپسند خود را انتخاب و اطلاعات  متنوع و جالبی را دریافت کنید. در ادامه بخش هایی از مجله «قلک» توسط بچه ها خوانده شد.

بيشتر