بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 155613
تعداد بازديد کنندگان سايت: 226594815 تعداد بازديد زيرپورتال: 161342 اين زيرپورتال امروز: 537 سایت در امروز: 43474 اين صفحه امروز: 452
1
1396/12/14 دوشنبه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم؛ نخستین روز کتابخانه‌گردی در کتابخانه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای قم راه اندازی می‌شود مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم گفت: به مناسبت چهاردهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، 17 اسفند ماه نخستین روزکتابخانه‌گردی در کتابخانه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای قم از ساعت 8 صبح تا 18 عصر راه اندازی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، حجت الاسلام والمسلمین امیرعطاءاله جباری با اعلام این خبر عنوان کرد: نخستین طرح کتابخانه‌گردی به مناسبت تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور 17 اسفند در سراسر کشور و همزمان در قم نیز اجرا می شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم تصریح کرد: در این طرح 467 کتابخانه عمومی منتخب سراسر کشور میزبان مدیران ارشد، مقامات استانی، نمایندگان مجلس و بخشداران، اصحاب رسانه و اهالی قلم و شهروندان عزیز و کتاب دوست خواهند بود.

وی اظهار داشت: کتابخانه آیت الله خامنه ای در طرح کتابخانه گردی و در شب میلاد حضرت زهرا( س) پنجشنبه 17 اسفند ماه میزبان آحاد ملت می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری خاطرنشان کرد: این طرح با هدف آشنایی با خدمات و برنامه ها، فعالیت های فرهنگی کتابخانه های عمومی و استفاده ازظرفیت های رایگان آن برای مخاطبین و مراجعه کنندگان می باشد.

وی یکی دیگر از اهداف این طرح را آشتی و انس با کتاب عنوان کرد و افزود: ارتقا سرانه مطالعه مفید و گسترش فرهنگ کتابخوانی در راستای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم تصریح کرد: در این طرح مدیران و مقامات و... با جایگاه علمی، اجتماعی و فرهنگی کتابخانه و زحمات و تلاش های کتابداران به عنوان مشاوران امین آشنا می شوند و این پیشنهاد در جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور 23 آبان سال جاری با هدف توجه دادن عموم مردم و تمامی مسئولین به کتاب و کتابخانه به تصویب رسید.

وی در پایان گفت: ثبت نام در این روز برای تمامی بازدیدکنندگان مردمی از اقشار مختلف، رایگان و به صورت عضویت سراسری می باشد.

گفتنی است طرح کتابخانه گردی در کتابخانه آیت الله خامنه ای واقع در خیابان ساحلی از ساعت 8 صبح تا 18 برقرار است.