بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 189005
تعداد بازديد کنندگان سايت: 229608896 تعداد بازديد زيرپورتال: 196986 اين زيرپورتال امروز: 180 سایت در امروز: 19642 اين صفحه امروز: 94
برگزاری نشست شورای اداری با حضور مدیرکل کتابخانه ها

کارشناسان حوزه اداره امور کتابخانه ها و همکاریها

برگزاری نشست شورای اداری

کارشناسان حوزه رئیس اداره کتابخانه های شهرستان

حضور کارشناساسان و مدیرکل کتابخانه ها در نشست شورای اداری

حضور کارشناسان در نشست شورای اداری
1397/12/21 سه‌شنبه نشست شورای اداری مدیرکل کتابخانه های عمومی با کارشناسان ستاد نشست شورای اداری با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و دیگر کارشناسان ستاد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، حجت الاسلام والمسلمین امیرعطاءاله جباری، مدیرکل کتابخانه های عمومی در نشست شورای اداری با حضور کارشناسان ستادی، ضمن شادباش اعیاد خجسته رجبیه مطالب مهمی را بیان کرد.
 

مدیرکل کتابخانه های عمومی اظهار داشت: در سال 1397بخش های مختلف این اداره کل و ازجمله کتابخانه ها بر اساس چشم انداز پیش بینی شده به صورت خودجوش فعالیت های رضایت بخش و قابل قبولی را در مراکز فرهنگی و مذهبی برگزار کردند که بازخورد آن را در سطح استان شاهد بودیم. وی سپس به انجام کارگروهی کتابداران و کارشناسان اشاره کرد و افزود: این مشارکت و انسجام و یکپارچگی، باعث توازن در کار شد و دستاوردهای خوب و مثبتی را با خود نیز به همراه داشت که نشان از یک هدف واحد را داشت و آن گسترش فرهنگ مطالعه در جامعه  و شناساندن جایگاه و شان کتابداران بود.
 

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: کارشناسان باید نقطه اتکاء و پشتوانه ای فعال و پرانرژی برای کتابداران و نهاد کتابخانه های عمومی کشور باشند و در حوزه های مرتبط با کاری خود به ترویج کتابخوانی و خواندن کتاب بپردازند و جامعه هدف را هم تعیین کنند تا شاهد معرفی هرچه بهتر خدمات کتابخانه های عمومی به مردم باشیم.
 

وی در ادامه ضمن اشاره به بحث تفاهم نامه ها، آنها را مثبت ارزیابی کرد و افزود: این قراردادهای مبارک، فضایی را به وجود آورده که طرفین بتوانند از امکانات و پتانسیل های یکدیگر در راستای برنامه های فرهنگی، استفاده مطلوب کنند و از تجربیات هم بهره مند شوند که این امری پسندیده و قابل تحسین است.
 

مدیرکل کتابخانه های عمومی گفت: لازمه کار خلاقانه، وجود تفکری خلاق همراه با درست اندیشیدن است و با بکارگیری این شیوه، دیگر عدم امکانات مالی و نبود بودجه مطرح نیست. وی افزود: کارشناسان باید به عنوان راهنما و دوستی خوب برای کتابداران، در موضوعات مختلف فرهنگی پیشنهاداتی همچون اهدای کتاب به کتابخانه، وقف کتاب، نذرفرهنگی یا جا گذاری کتاب را ارائه دهند و به سمت افزایش بهره وری در این زمینه حرکت کنند.
 

حجت الاسلام والمسلمین جباری اظهار داشت: ملاک ما کمیت و افزایش کتابخانه ها نیست که البته آن هم در جای خود محفوظ است. اما بیشتر توجه ما در حال حاضر باید به کیفیت کار کتابخانه ها و ارائه خدمات مطلوب به مراجعه کنندگان عزیز باشد و کار فرهنگی و کتابخوانی را به بیرون از کتابخانه ها همچون، مدارس، مراکز و موسسات فرهنگی، علمی و هنری ببریم و برای همه اقشار و گروه های سنی به ویژه کودکان و نوجوانان گام های مثبتی برداریم همچنان که این کار صورت می گیرد اما در سال جدید انتظار بیشتری می رود.
 

وی سپس به پروژه درحال افتتاح کتابخانه نوبهار اشاره کرد و افزود: کارعمرانی و فیزیکی این کتابخانه به اتمام رسیده و نیمی از تجهیزات آن نیز آماده شده است و به لطف الهی در سال آینده در صورت تامین اعتبار، با انسجام و یکپارچگی همیشگی شما کارشناسان و کتابداران عزیز، پروژه نوبهار را نیز برای استفاده مردم آن منطقه محروم و کم برخوردار آماده می کنیم.
 

مدیرکل کتابخانه های عمومی بیان کرد: چهار کارگاه آموزشی بر اساس سرفصل های ارائه شده، توسط نهاد کتابخانه ها برای کتابداران و کارشناسان برگزار شد که هدف از آن ارتقاء سطح کیفی و علمی کتابداران در حوزه های مختف و مرتبط بود. وی همچنین از نظارت و دقت اداره شهرستان و امور کتابخانه ها و همکاری ها در نظم و انضباط کاری و اداری تمامی همکاران تشکر کرد و گفت:  این افراد مسئولیت سخت، تخصصی و سنگینی را برعهده دارند که به خوبی آن را به منصه ظهور رساندند.
 

حجت الاسلام والمسلمین جباری ابراز امیدواری کرد در سال آینده با تلاش و کمک همگانی این روند رو به رشد را بهتر و شایسته تر از سال گذشته انجام دهیم تا هم رضای خداوند و هم مخلوق را در پی داشته باشد. وی در پایان به استفاده بهینه از ظرفیت فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی تاکید کرد.

در پایان هر یک از کارشناسان و روسای بخش های، گزارشی از عملکردها و فعالیتهای خود را ارائه دادند.

بيشتر