بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 155582
تعداد بازديد کنندگان سايت: 226594521 تعداد بازديد زيرپورتال: 161311 اين زيرپورتال امروز: 506 سایت در امروز: 43180 اين صفحه امروز: 421
1

2

3

4
1397/8/13 يكشنبه برگزاری کارگاه های آموزشی و فرهنگی در کتابخانه یادگار امام(ره) کارگاه های آموزشی و فرهنگی در قالب داستان نویسی، قصه گویی، نقاشی، معرفی کتاب به همراه اثبات و اقناع مخاطب به همت کتابداران کتابخانه یادگار امام (ره) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، کارگاه آموزش داستان نویسی با مربیگری صادق سلیمانی و به همت محدثه رنجبرشیرازی، مسئول کتابخانه یادگار امام (ره) برگزار شد.

 

در این نشست، سلیمانی شیوه نویسندگی، نگارش درست و ویژگی های یک نویسنده خوب را بیان کرد و گفت: نویسنده کسی است که هر نوع نوشته ای همانند نامه، قرارداد تجاری، مقاله، رمان و شعر را بنویسد. اما نویسنده حرفه ای دارای شاخص هایی خاص است که به موضوعی به غیر از نوشتن فکر نمی کند، نویسندگی شغل اصلی آن است و امرارِ معاش وی نیز از جای دیگر نیست.


کارگاه آموزش نقاشی

 

گفتنی است به مناسبت اربعین حسینی، زهرا وحیدی مربی این کارگاه، نقاشی با موضوع اهل بیت امام حسین (ع) را بر روی بشقاب های سفالی آموزش داد. در ادامه کودکان به طراحی و نقاشی از اسارت خاندان اهل بیت بر روی سفال پرداختند.

 

کارگاه اندیشه ورزی با معرفی کتاب و بازی اثبات

 
در کارگاه اندیشه ورزی، کودکان با استفاده از توانمندی های جسمی و فکری خود به صورت فردی و گروهی به اثبات ادعاهای خود به وسیله کارت های بازی پرداختند. همچنین در این کارگاه کتاب «اسم من از سری کتاب های مرغک کانون پرورش فکری» معرفی و توسط اعضا بررسی شد.

 

نشست  قصه گویی و بازدید از کتابخانه

 

در این نشست، زهرا جوادی دانا، کتابدار کتابخانه یادگار امام (ره) از کتاب «طوطی دم دراز» نوشته ویکتوریا کن از سری کتابهای مجموعه پینکی پرماجرا قصه گویی کرد. در ادامه به پیشنهادِ کودکان، کتاب «بچه ابر» نوشته رد مانتیخو روخوانی و بلندخوانی شد.

گفتنی است بازدید دانش آموزان پایه چهارم مدرسه سید احمد خمینی (ره) و آشنایی با بخش های مختلف کتابخانه و فعالیت های آن از دیگر برنامه ها بود.

 

بيشتر