بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 191455
تعداد بازديد کنندگان سايت: 229831374 تعداد بازديد زيرپورتال: 199612 اين زيرپورتال امروز: 464 سایت در امروز: 84717 اين صفحه امروز: 352
1

2

3
1397/3/19 شنبه به میزبانی کتابخانه مریم انجام شد؛ اجرای نشست های کانون ادبی و پاتوق کتاب به همراه طراحی و نقاشی به میزبانی کتابخانه عمومی مریم، نشست های کانون ادبی و پاتوق کتاب به همراه طراحی و نقاشی با حضور علاقمندان برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم؛ نشست کانون ادبی به مربیگری فاطمه نفری برگزار شد.

در آغاز این نشست، کتاب های «باغ خرمالو» نوشته هادی حکیمیان؛ «گل انارها را باد می برد» نوشته هادی حکیمیان؛ «خاطرات عزت شاهی» نوشته محسن کاظمی؛ معرفی و بخش هایی از آن خوانش شد. سپس اعضا به بحث و گفتگو در باره سبک ادبی آن پرداختند.

 

پس از معرفی کتاب، «داستان کوتاه شفیعه» نوشته میلاد میرمحمدصادقی؛ رتبه اول جشنواره جوان سوره، با هدف آشنایی هنرجویان با عناصر داستانی و ویژگی های یک داستان خوب و همچنین نقد صحیح، توسط نفری در این نشست خوانده و بررسی شد. وی سپس مباحثی درباره داستان فانتزی و تاریخچه آن بیان کرد و افزود: داستان های فانتزی، گونه ای ادبی است که برخی آن را ژانر می دانند و آن را در مقوله داستانهای علمی ـ تخیلی و یا ترسناک به شمار می آورند به طوری که مورد توجه نوجوانان و حتی بزرگسالان می باشد.

 

این نویسنده و مربی در ادامه گفت: فانتزی در لغت به معنای وهم و خیال و یک دنیای ساختگی است که نویسنده برای آن قوانینی را وضع می کند و تا پایان باید به آن قوانین پایبند باشد. در صورتی که دنیای فانتزی، درست نقطه مقابل دنیای رئال است و همه رویدادها و توانمندی ها در آن قابل اجرا است و این عناصر عجیب و ناشناخته باعث ایجاد جذابیت در آن شده است. وی در پایان گفت: عناصری مانند پروازهای رویایی؛ جادوگری و ابزارهای جادویی؛ غیب سازی و آشکارسازی اشیا و افراد؛ جاودانگی و زندگی و... باید در داستان های فانتزی رعایت شود.

 

نشست پاتوق کتاب همراه با طراحی و نقاشی

 

در پاتوق کتاب که به همت حکیمه عابدینی از کتابداران پویای کتابخانه تشکیل شد؛ وی به جمع خوانی و بلندخوانی گروهی از  کتاب «بچه های حیوانات» نوشته سایمون سیمور با حضور کودکان پرداخت. گفتنی است در هفته پیش این کتاب توسط عابدینی برای نقد و بررسی معرفی شده بود.

در ادامه این گروه سنی با راهنمایی و آموزش محدثه طاهری مهر، استاد طراحی و تصویرسازی، به نقاشی از موضوعات مورد علاقه خود پرداختند. در پایان از آثار برتر ضمن برپایی نمایشگاه، کارت امتیاز تعلق گرفت.

 

بيشتر