بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 155611
تعداد بازديد کنندگان سايت: 226594806 تعداد بازديد زيرپورتال: 161340 اين زيرپورتال امروز: 535 سایت در امروز: 43465 اين صفحه امروز: 450
1

2
1396/8/20 شنبه هم‌زمان با بیست و پنجمین گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛ پوستر «آینده روشن، با خانواده کتابخوان» منتشر شد هم‌زمان با بیست و پنجمین گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با انتشار پوستری با عنوان «آینده روشن، با خانواده کتابخوان» به استقبال ایام بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار می‌رود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، هم‌زمان با آغاز گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار و شروع فعالیت‌های کتابخانه‌ای به این مناسبت در سراسر کشور، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اقدامات خود را با انتشار پوستر ویژه بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد.


در انتخاب پوستر «آینده روشن، با خانواده کتابخوان» توجه به تأکید دین مبین اسلام بر ضرورت حفظ بنیان‌های خانواده و نام‌گذاری سال ۹۶ از سوی مقام معظم رهبری مدنظر بوده است.


پوستر «آینده روشن، با خانواده کتابخوان»، یکی از آثار منتخب سومین دوسالانه بین‌المللی کارتون کتاب اثر محمد نظری است. این اثر سه‌فریمی یکی از آثار ارسالی به سومین دوسالانه کارتون کتاب است که در آن به دو نکته توجه شده است؛ نکته اول موضوع خانواده‌محوری در بحث کتاب و کتابخوانی است. از آنجا که خانواده به‌عنوان رکنی مهم در فرهنگ ما، طی سال‌های اخیر بسیار تحت تأثیر فضای مجازی قرار گرفته، سعی شده در این اثر کتاب مقابل آن قرار گیرد. به‌عبارت دیگر به‌خلاف دنیای اینترنتی و فضای مجازی که شکافی میان خانواده‌ها ایجاد کرده، کتاب می‌تواند عامل وحدت و اتحاد خانواده‌ها باشد.


نکته دومی که در این اثر به آن پرداخته شده موضوع توجه به کتابخانه‌ها است. از آنجا که جایگاه کتابخانه‌ها برای مردم به‌درستی تبیین نشده و مراجعه به کتابخانه آن گونه که باید در اولویت‌ بسیاری از خانواده‌ها قرار نگرفته است، به همین دلیل در این کار کتابخانه‌ به‌عنوان مکانی جذاب و هدفی مناسب برای خانواده‌ قرار داده شده است و یک خانواده از دنیای شلوغ و انباشته از وسایل الکترونیکی شامل موبایل و تبلت، بار سفر بستند و برای تجربه کردن شادی و نشاطی حقیقی به‌سمت کتابخانه در حال حرکت هستند.