بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 155685
تعداد بازديد کنندگان سايت: 226595271 تعداد بازديد زيرپورتال: 161415 اين زيرپورتال امروز: 610 سایت در امروز: 43930 اين صفحه امروز: 524
بازی با اسباب بازی ها در کتابخانه مریم

نشست قصه گویی توسط کتابدار کتابخانه مریم

نشست کانون ادبی به میزبانی کتابخانه مریم
1397/9/12 دوشنبه به میزبانی کتابخانه مریم؛ نشست کانون ادبی و قصه گویی برگزار شد به میزبانی کتابخانه عمومی مریم، نشست کانون ادبی و قصه گویی و زنگ بازی با اسباب باری ها با حضور علاقمندان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، نشست کانون ادبی با هدف معرفی کتاب های خوب برای داستان نویسی با حضور شماری از اعضا و به مربیگری فاطمه نفری، نویسنده کتاب های نوجوان و بزرگسال برگزار شد.
 

در آغاز این نشست، نفری کتاب های «برایم شمع روشن کن» نوشته مریم محمدخانی؛ «خواهران تاریک» مهدی رجبی؛ «داستانهای خوب از دختران بلندپرواز» نوشته النافرانچسکو کاوالو؛ «جز از کل» از استیو تولز؛ «آخرین انار دنیا» نوشته بختیار علی؛ «تنگسیر» نوشته چوبک؛ «مجموعه داستان سگ ولگرد» نوشته صادق هدایت؛ «داستان کوتاه های ماکسیم گورگی»؛ «آوازهای روسی» نوشته احمد مدقق؛ «مردی با لباس قهوه ای» نوشته اگاتا کریستی؛ «انگار خودم نیستم» نوشته یاسمن خلیلی فرد؛ «یادت نرود» نوشته یاسمن خلیلی فرد؛ «شبهای بی ستاره» مرضیه نفری را برای هنرجویان جوان و بزرگسال معرفی و تشریح کرد.
 

این نویسنده در ادامه، عناصر داستان نویسی را بیان کرد و درباره طرح و ایده توضیحاتی را ارائه داد. وی گفت: بر اساس کتاب های معرفی شده و سبک ها و نوشتن های متفاوت آن می توانیم با انواع طرح ها و ایده ها آشنا شویم. وی گفت: نقطه شروع در داستان نویسی، داشتن موضوعی مشخص و همچنین رابطه علت و معلولی است که باید هدفمند و در عین حال زاویه دید آن نیز مشخص باشد.
 

نشست قصه گویی و زنگ اسباب بازی ها
 

در این نشست، مریم جزایری از «کتاب تشت خاکستر» نوشته هیئت تحریریه نشر براق برای کودکان پیش دبستانی قصه گویی کرد و از کودکان خواست خود را جایگزین شخصیت های داستان کنند و به دلخواه خودشان داستان را بیان کنند.
 

گفتنی است در زنگ بازی، کودکان با انتخاب اسباب بازی های مورد علاقه خود به بازی و شادی پرداختند.

بيشتر