بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 216401
تعداد بازديد کنندگان سايت: 231656598 تعداد بازديد زيرپورتال: 225806 اين زيرپورتال امروز: 343 سایت در امروز: 57732 اين صفحه امروز: 269
شعرخوانی برای دانش آموزان توسط خانم کلهرنژاد کتابدار کتابخانه شهدای قم

قصه گویی با ابزار توسط خانم ندا کلهرنژاد کتابدار کتابخانه شهدای قم

قصه گویی برای بازدیدکنندگان توسط کتابدارکتابخانه شهدای قم

قصه گویی و روخوانی توسط خانم کلهرنژادکتابدار کتابخانه شهدای قم
1397/10/13 پنجشنبه توسط کتابدار کتابخانه شهدای قم انجام شد؛ چهار نشست کتابخوانی با طرح های خلاقانه توسط کتابدار کتابخانه عمومی شهدای قم، چهار نشست کتابخوانی با انجام طرح های خلاقانه و با حضور کودکان و نوجوانان اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، ندا کلهرنژاد، کتابدار کتابخانه شهدای قم نشست قصه گویی را برای نخستین بار با ابزار برگزار کرد.
 

در این نشست، کلهرنژاد با بهره مندی از کتاب «قصه نقاشی ناتمام» نوشته داوود غفارزادگان و با ساخت ابزارهایی جذاب از داستانِ کتاب، برای کودکان قصه گویی کرد. وی گفت: در این نشست، تصاویر متحرک و رنگ آمیزی شده در کنار تصویرهای بدون رنگ با وسایل و شکل هایی خاص به نمایش گذاشته شد و از طریق آن کودکان به پیامِ قصه پی بردند و با همان ابزار، نمایشی خلاق را اجرا کردند.
 

 

نشست های شعر خوانی و جمع خوانی
 

در دومین نشست، کلهرنژاد، به روخوانی و شعر خوانی از کتاب های «قصه های دیروز بچه های امروز» نوشته مصطفی رحماندوست و «گاو حسن چه جوره» سروده مژگان شیخی پرداخت. سپس کودکان و نوجوانان از کتاب مذکور جمع خوانی  کردند که مورد استقبال نیز قرار گرفت.
 

نشست بلندخوانی و روخوانی

 

در سومین نشست نیز، این کتابدارِ فعال «مجموعه کتاب قصه های پروانه» نوشته مرتضی امین را معرفی و بلندخوانی کرد و بخش هایی از جلد 13 کتاب را با عنوان «من نمی ترسم» را خواند. در ادامه نوجوانان، قسمت هایی از کتاب را روخوانی کردند. کلهرنژاد گفت: این کتاب با هدف آشنایی کودکان با سیره رفتاری و سیاسی امام خمینی(ره) و تقویت روحیه ایثار و شهادت و خودکفایی معرفی شد.
 

معرفی مجله همراه با بازی های فکری و خلاقانه

در این نشست، مجله «نبات کوچولو» به پیشنهاد کودکان انتخاب و بخش هایی از آن همچون بازی خلاق مشاعره، نقطه چین، پیدا و پنهان و ... اجرا شد .
 

همچنین در راستای سلسه نشست های «ایده های نو»، سومین مرحله از طرح «چی می شد اگر؟» در بین دانش آموزان انجام شد که هر یک از آنان با تامل و تفکر بر آرزوها و اهداف خود، آن را بر روی برگه های کاغذ پیاده کردند.

 

بيشتر