بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 155608
تعداد بازديد کنندگان سايت: 226594782 تعداد بازديد زيرپورتال: 161337 اين زيرپورتال امروز: 532 سایت در امروز: 43441 اين صفحه امروز: 447
کاردستی های اعضای کتابخانه علامه امینی

زنگ بازی با اسباب بازی ها در کتابخانه علامه امینی

انتخاب مجله برای خواندن در کتابخانه علامه امینی

مسابقه نقاشی و رنگ آمیزی به میزبانی کتابخانه علامه امینی

آموزش ساخت کاردستی توسط کتابداربخش کودک کتابخانه علامه امینی

قصه گویی توسط کتابدار بخش کودک کتابخانه علامه امینی

قصه خوانی کودکان در کتاباخانه علامه امینی
1397/9/14 چهارشنبه تشکیل کارگاه های فرهنگی و هنری در کتابخانه علامه امینی توسط کتابداران بخش کودک و نوجوان کتابخانه عمومی علامه امینی، کارگاه های هنری و فرهنگی در قالب قصه گویی، داستان خوانی، مجله خوانی و اجرای نمایش های خلاق و کاردستی تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، به همت بتول آصفری، کتابدار بخش کودک و نوجوان کتابخانه علامه امینی نشست معرفی کتاب های داستان برپا شد.
 

آصفری در این نشست، از کتاب «قصه های حسنی  و کلاغ»  نوشته محمد رضا شمس قصه گویی کرد. سپس توسط کودکان از این قصه بلندخوانی شد. آصفری، هدف از خواندن قصه را آشنایی این گروه سنی با موضوعات اجتماعی و تربیتی عنوان کرد و گفت: با داستان های ساده و باورپذیر می توان نکات اخلاقی را به صورت غیرمستقیم به کودکان آموزش داد.
 

 گفتنی است در این نشست، امیر رضا بیات حیدری کتاب «حضرت صالح» نوشته ناصر نادری؛ محمدرضا بیات حیدری کتاب «قصه باورنکردنی هنری پسرک کتاب خوار» نوشته الیورجفرز و امیرمحمد محمدی کتاب«داستان هانسل و گروتل داستانهای مشاهیر جهان» معرفی و روخوانی کردند. در پایان نیز مسابقه نقاشی و رنگ آمیزی برگزار شد.
 

کارگاه کاردستی و مجله خوانی
 

زهرا آقایی، مسئول بخش کودک و نوجوان کتابخانه علامه امینی با بهره مندی از کتاب های اوریگامی به آموزش ماهی و البسه به کودکان و نوجوانان پرداخت. وی سپس از کودکان خواست تا با انتخاب و خواندن مجله های مورد علاقه خود، دلایل و سلایق خود را در گزینش مجله ها بیان کنند.
 

اجرای نمایش خلاق و بازی های فکری و سرگرمی
 

نمایش داستانی «چرا او را حسین نامیدند» که به پیشنهاد بتول آصفری، کتابدار بخش کودک برگزار شد. از مجموعه کتاب قصه گویی «داستان پند های پیرمرد» انتخاب شد. یادآور می شود زنگ بازی با اسباب بازی ها فکری و تفریحی برای جذب کودکان به کتابخانه نیز از دیگر برنامه ها ی این کتابدارِ فعال بخش کودک بود. 

بيشتر