بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 216398
تعداد بازديد کنندگان سايت: 231656589 تعداد بازديد زيرپورتال: 225803 اين زيرپورتال امروز: 340 سایت در امروز: 57723 اين صفحه امروز: 266
نشست قصه گویی در کتابخانه نرگس

اجرای طرح کتابخانه سیار و خانگی توسط خانم زینب کرمی کتابدار کتابخانه نرگس

کارگاه کاردستی در کتابخانه نرگس
1397/10/17 دوشنبه نشست های فرهنگی و هنری در کتابخانه نرگس طرح کتابخانه سیار و همچنین نشست های فرهنگی و هنری توسط کتابداران کتابخانه نرگس اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، نشست قصه گویی به همت زینب کرمی، کتابدار کتابخانه نرگس با حضور شماری از کودکان تشکیل شد.
 

در این نشست، کرمی از دو داستان «پی پر دعوا می کند» و «پی پر به دیگران کمک می کند» از مجموعه داستانهای «ماجراهای فسقلی ها» بازنویسی حسین فتاحی، قصه گویی کرد. وی گفت: این مجموعه با تصاویر گویا به آموزش مهارت های رفتاری و اجتماعیِ کودکان پیش دبستانی می پردازد و به والدین و مربیان کمک می کند تا واکنشی درست نسبت به برخوردهای متفاوت کودک در موقعیت های مختلف داشته باشند و به کودک نیز آموزش می دهد که چطور مشکل را حل کند  با آن کنار آید.
 

کتابدار سیار و کتابخانه خانگی

طرح کتابخانه سیار که بیش از یک ماه است توسط کرمی در منطقه پردیسان و در چند مجتمع اجرا می شود با استقبال خوب آپارتمان نشین ها روبرو بوده است. این طرح همچنان توسط این کتابدار فعال ادامه دارد و هر روز کتاب های زیادی به آن افزوده می شود، علاوه بر اینکه در روزهای جمعه برنامه های متنوع فرهنگی و امانت کتاب در منزل زینب کرمی نیز برقرار است.


کارگاه آموزش کاردستی

 

در این نشست، الهام دهقان، مسئول کتابخانه با استفاده از چوب بستنی، آبرنگ، مقوا و کاغذ های رنگی، درست کردن حیواناتی مثل ببر، شیر و فیل را آموزش داد. سپس کودکان با کاردستی ها خود به قصه گویی و نمایش پرداختند.

بيشتر