بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 648974
تعداد بازديد کنندگان سايت: 258943091 تعداد بازديد زيرپورتال: 681889 اين زيرپورتال امروز: 519 سایت در امروز: 40880 اين صفحه امروز: 417

1399/4/2 دوشنبه به منظور بررسی وضعیت زمین کتابخانه امام علی (ع) صورت گرفت؛ جلسه مشترک اداره کل کتابخانه ها با کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی به منظور بررسی وضعیت زمین کتابخانه امام علی (ع)، جلسه ای بین سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی و رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قم برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، به منظور بررسی وضعیت زمین کتابخانه امام علی (ع)، جلسه ای با حضور سجاد عمرانی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی؛ حسن مالکی نژاد، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قم؛ وحید میرزایی، معاون اداره کل کتابخانه ها؛ محمد باقری، سرپرست اداره امور کتابخانه ها و همکاری ها تشکیل شد.

در این نشست سجاد عمرانی ضمن تشکر از همکاری‌ها و حمایت‌های رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قم اظهار داشت: کتابخانه های عمومی بیش از پیش نیازمند به توجه مسئولان ارشد دستگاه های اجرایی در حوزه های مختلف است و خوشبختانه کمیسیون فرهنگی اجتماعی در این چند سال گذشته پیشرو و پیشگام در این زمینه بوده است.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم سپس به زمین کتابخانه امام علی (ع) اشاره کرد و افزود: این کتابخانه در منطقه محروم و بافت آسیب های اجتماعی قرار دارد و رویکرد نهاد نیز توجه به مناطق آسیب پذیر با هدف گسترش فرهنگ مطالعه و تحقق عدالت اجتماعی برای همگان است و واگذاری زمین کتابخانه به اداره کل جز درخواست های اساسی مردم منطقه که پیگیری آن از وظایف ما است. وی در ادامه درباره اهمیت بازگشایی کتابخانه شهدای نوبهار مطالبی را بیان کرد و گفت: با راه اندازی این کتابخانه، منطقه شهدای نوبهار به قطب فرهنگی تبدیل می شود.

سجاد عمرانی در پایان پیشنهاد ایجاد کتابخانه سیار، کارگاه های مشاوره برای اعضا و  اهدای کتاب را مطرح کرد.

در ادامه رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی عنوان کرد: ساخت و تجهیز کتابخانه به ویژه در مناطق محروم، بستری مناسب برای ارتقاء فرهنگ و خودباوری را فراهم می کند و نقش و جایگاه کتاب و کتابخانه در توسعه جامعه را مشخص می کند که به عنوان یک مکان عمومی، همه افراد و اقشار محتلف باید جذب آن شوند و مدیران نیز باید در این زمینه الگو باشند.

حسن مالکی نژاد در ادامه اظهار داشت: با افتتاح کتابخانه شهدای نوبهار و امام خمینی (ره) در این دو منطقه، شاهد ظرفیت و پتانسیل های خوب مردمی در اجرای برنامه های فرهنگی خواهیم بود و نهاد کتابخانه به عنوان تخصصی ترین ارگان در حوزه کتاب با تکیه بر کتابدارانی متخصص و همچنین هم افزایی با دیگر نهادها و نیروهای جهادی نقش موثری در انسجام فعالیت های اجتماعی و ... خواهد داشت.
بيشتر