بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 648946
تعداد بازديد کنندگان سايت: 258941186 تعداد بازديد زيرپورتال: 681860 اين زيرپورتال امروز: 490 سایت در امروز: 38975 اين صفحه امروز: 3891399/4/4 چهارشنبه به مناسبت روز دختر برگزار شد؛ نشست کتاب خوان آنلاین با عنوان «دخترانه با کتاب» در حرم مطهر حضرت معصومه(س) به مناسبت گرامی‌داشت روز دختر، چهارمین نشست کتاب آنلاین در قالب نشست کتاب خوان با عنوان «دخترانه با کتاب» از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم و با همکاری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) و دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قم در حرم مطهر کریمه اهل بیت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، نشست کتابخوان آنلاین با عنوان «دخترانه با کتاب» با حضور شماری از دختران نوجوان و جوان در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) به صورت زنده از فضای مجازی پخش شد.

در آغاز این نشست، فاطمه گائینی، عضو نوجوان کتابخانه آیت الله خامنه ای به معرفی کتاب «شاخ دماغی ها» نوشته سیده عذرا موسوی پرداخت و افزود: این کتاب تا کنون توسط انتشارات شهرستان ادب به چاپ های بالایی رسیده و داستان آن به لحاظ محتوایی بسیار غنی و جذاب برای مخاطب است. وی در پایان گفت: شخصیت های اصلی داستان دو نوجوان به نام های سهیل و نیلوفر هستند که داستان را روایت می کنند.

سپس رخساره محمدی، کتابدار جوان کتابخانه امام علی (ع) نیز به کتاب «خاطرات سفیر» نوشته خانم نیلوفرشادمهری اشاره کرد و اظهار داشت: این کتاب خاطرات دختر دانشجوی ایرانی است که در یکی از بهترین های دانشگاه فرانسه پذیرش می شود اما بخاطرحجابش از ورود او به دانشگاه انسم فرانسه خودداری می کنند و نیلوفر دانشگاه دیگری را برای ادامه تحصیل انتخاب می کند. وی در پایان گفت: نیلوفر با حضور در خوابگاه، با دانشجویانی با فرهنگ ها و عقاید مختلف آشنا می شود و نگرش آنها را به چالش می کشد.

در ادامه، فاطمه جدیان، عضو نوجوان کتابخانه امام علی (ع) نیز کتاب «من میترا نیستم» نوشته معصومه رامهرمزی را معرفی کرد و افزود: میترا شخصیت اصلی کتاب معروف به زینب است که برادران و خواهرانش در جبهه مشغول فعالیت و کمک به رزمندگان اسلام هستند و میترا هم بخاطر سن کمی که دارد در مدرسه با برپایی برنامه های فرهنگی با موضوع انقلاب اسلامی و امام خمینی وهمینطور شرکت در نماز جماعت، رعایت مسئله حجاب و روزه داری، علاقه خود را به اهل بیت پیامبر و امام خمینی (ره) نشان می دهد که سرانجام توسط منافقین کوردل در راه بازگشت به منزل به شهادت می رسد.

همچنین زهرا حیدری، دختر نوجوان عضو کتابخانه آیت الله خامنه ای نیز با معرفی کتاب «آتیش پاره» نوشته فاطمه بختیاری عنوان کرد: داستان درباره دختری 7 ساله به نام زهرا است که نامه هایی را برای رزمندگان می نویسد و جعفر نیز از هسایه هایی است که سال‌ها در جبهه بوده و هربار که زخمی می شده، اهالی روستا او را رزمنده همیشه زخمی می نامیدند. در این میان زهرا با ورود به خانه پدر و مادر جعفر، نامه های جعفر را برای پدر و مادر او می خواند.

نازنین فاطمه نحوی، عضو نوجوان کتابخانه یادگار امام (ره) نیز کتاب «کاش تو را می دیدم» نوشته مژگان شیخی را معرفی کرد و گفت: این کتاب توسط انتشارات قدیانی چاپ و منتشر شده که فرازهایی از زندگی بانو حضرت معصومه (س) را از کودکی، نوجوانی و جوانی به تصویر می کشد. وی گفت: زیباترین بخش کودک، فرمایش امام موسی کاظم درباره دحترشان حضرت فاطمه معصومه (س) بود که فرمودند: پدرش به فدایش باد.»

در پایان، فریماه جعفری فر، عضو نوجوان کتابخانه آیت الله خامنه ای به معرفی کتاب «سلام خدا جونم» نوشته فاطمه مسعودی پرداخت و گفت: این کتاب شامل 40 نامه صمیمانه از زبان دختری 9 ساله به خدای مهربان است. این دختر شخصیت اول داستان می باشد که درباره نکاتی همانند حیا، حجاب و نماز و ... به پروردگار نامه می نویسد و از علاقه خداوند یکتا به دختران نیز سخن می گوید.

یادآور می شود؛ شعرخوانی درباره مقام و منزلت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) توسط عاطفه جوشقانیان، دبیرمحفل ادبی انجمن استان و تقدیر از دختران نوجوان و جوان ارائه دهنده کتاب، پایان بخش نشست کتاب خوان «دخترانه با کتاب» بود.


 
بيشتر