بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 814194
تعداد بازديد کنندگان سايت: 268617698 تعداد بازديد زيرپورتال: 856477 اين زيرپورتال امروز: 314 سایت در امروز: 40096 اين صفحه امروز: 230

1399/2/30 سه‌شنبه در راستای بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی انجام شد؛ بازدید سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی از کتابخانه آیت الله خامنه ای و نرگس در فاز نخست بازگشایی در راستای بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی در نخستین فاز بازگشایی کتابخانه ها، سجاد عمرانی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی از کتابخانه های عمومی آیت الله خامنه ای و نرگس بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، بعد از حدود ۳ ماه تعطیلی اضطراری و با موافقت ستاد ملی مبارزه با کرونا و با رعایت ضوابط و دستورالعمل های بهداشتی کتابخانه های عمومی به صورت پلکانی و مرحله به مرحله بازگشایی شد.

بر اساس این بخشنامه در مرحله نخست، سجاد عمرانی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم ضمن بازدید از کتابخانه های عمومی حضرت آیت ا..خامنه ای و نرگس در یک نشست صمیمانه و دورهمی با کتابداران دیدار و گفتگو کرد.

سجاد عمرانی در این بازدید با ابراز خرسندی از بازگشایی کتابخانه ها اظهار داشت: حضور در کتابخانه و دیدار با کتابداران فضا را بانشاط و سرزنده ساخته است و به مرور زمان با حضور اعضا نیز این شادی و پویایی دوچندان می شود. وی به کتابداران توصیه کرد: در زمانی که کتابخانه ها بدون حضور اعضا فعال هستند، شایسته است ایرادها و نواقص موجود همانند ساماندهی و ورود اطلاعات منابع، تکمیل پروفایل کتابخانه ها در سامانه مدیریت و همچنین ایجاد محیطی شاد و جذاب برای ارائه خدمات مطلوب به مراجعه کنندگان بعد از مرحله مهار بیماری کویید 19بپردازند.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم ضمن تشکر از تلاش ها و پیگیری های کتابداران در معرفی و اجرای دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی بیان کرد: در روزهایی که کتابداران در منزل به سر می برند بر اساس بخشنامه در فضای مجازی، به  ترویج کتابخوانی و تشویق کاربران و اعضاء به شرکت در جشنواره کتاب خوانی رضوی و دیگر برنامه های فرهنگی و هنری بپردازند.

سجاد عمرانی ضمن خوشحالی از حضور در جمع کتابداران متعهد استان قم تصریح کرد: اداره کل از هیچ گونه حمایت و پشتیبانی از برنامه های کتابداران و کتابخانه ها در صورت امکان، اختیارات و وظایف کوتاهی نمی کند و درصدد رفع مشکلات و نواقص است.

در ادامه کتابداران به بیان معضلات و مسائل و دغدغه های فرهنگی و اجتماعی مدنظرشان پرداختند.
 
بيشتر