بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 589475
تعداد بازديد کنندگان سايت: 255603366 تعداد بازديد زيرپورتال: 618692 اين زيرپورتال امروز: 1116 سایت در امروز: 14109 اين صفحه امروز: 1043
1399/2/27 شنبه رئیس مرکز تحقیقات کامپیوتری نور در دیدار با سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی بیان کرد؛ آمادگی مرکز نور برای توسعه و پیشرفت کتابخانه های عمومی و ترویج کتابخوانی رئیس مرکز تحقیقات کامپیوتری نور در دیدار با سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی،آمادگی مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور برای توسعه و پیشرفت کتابخانه های عمومی و ترویج کتابخوانی را اعلام کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین بهرامی، رئیس مرکز نور ضمن خیر مقدم وآرزوی قبولی طاعات و عبادات به سرپرست اداره کل کتابخانه ها درباره تحول و نوآوری در مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور مطالبی را بیان کرد.

رئیس مرکز نور اظهار داشت: شتاب و سرعت عمل در فضای مجازی قابل پیش بینی بود و مراکزی که در این حوزه فعال بودند، پیامدهای مثبت و منفی آن را ارزیابی کردند و به اهمیت آن و ورود به این فضا و تولید محتوایی مناسب و درخور مخاطب اهتمام ورزیدند. وی افزود: در حوزه کتابخوانی یکی از راهکارها، معرفی و ترویج مطالعه با هدایت مخاطبان به فضای مجازی بود و با هم اندیشی و مدیریت، جامعه هدف را به سمت کتاب ها، مجلات در شبکه های اجتماعی تشویق کردیم.

حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین بهرامی بیان کرد: درحال حاضر برای تهیه کتابها به ویژه کتب مرجع از نرم افزارها استفاده می کنیم و این مرکز آمادگی دارد که برای توسعه و پیشرفت کتابخانه های عمومی و ترویج امر مطالعه کمک و همکاری لازم را داشته باشد.


رئیس مرکز نور سپس گفت: در مرحله نخست باید از شرایط و ایجاد چگونگی تحول در حوزه کتابخوانی شناخت داشته باشیم و مرکز نور در حوزه فعالیت های علوم انسانی و اسلامی خوش درخشیده و از کتب، مجلات و آرشیو هایی با کیفیت بالا برخوردار است که اطلاعات مربوط به سال های پیشین را نیز به دیجیتال تبدیل کرده است. و این کتب و مجلات به لحاظ متنی و تصویری با شمارگان بالا به راحتی قابل جستجو هستند و گنجینه عظیمی است که توسط نخبگان این سازمان فراهم شده است و ما آن را به صورت رایگان در اختیار مخاطبان قرار می دهیم.

رئیس مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور در پایان تصریح کرد: برخی از نویسندگان و ناشران از طرح رایگان استقبال نمی کنند و تمایل دارند از آثار خود سودی را به دست آورند که این مرکز برای دریافت مجوز کتابها طرح حق اشتراک را برای این صنف گذاشته است که با استقبال خوبی هم روبرو شد.

در ادامه، حجت الاسلام و المسلمین اکبر راشدی‌نیا، قائم مقام محتوایی ریاست مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی اظهار داشت: استفاده از پایگاه اینترنتی مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نورسافت) فرا ملی است و منابع  آن به زبان‌های عربی و فارسی ترجمه شده که از لحاظ علمی درسطح بالایی قرار دارند. وی گفت: با توجه به پایش های استاندارد و دقت نظر در تولید محتوا توسط نخبگان، فضایی علمی، پژوهشی،، تخصصی و ترویجی داریم و مقاله ها و مجله ها عمومی نیست؛ ضمن آنکه روزانه بیش از 70 هزار نفر به سایت مراجعه می کنند که 40 درصد آنان از کشورهای خارجی هستند. وی در پایان گفت: در دوران کرونا تعداد کاربران ما به 50 درصد رسید.
بيشتر