فهرست

اخبار برگزيده

در گفتگوی ویژه خبری شبکه استانی نور مطرح شد؛

لزوم هم افزایی دستگاه‌ها در افزایش سرانه کتابخوانی در قم

سرپرست اداره کل کتابخانه عمومی استان قم گفت: هم افزایی دستگاه‌های مختلف در افزایش سرانه کتاب و کتابخوانی در استان قم باید بیشتر شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مرکز قم، سجاد عمرانی با بیان اینکه ۲۴ با کتابخانه عمومی در استان قم وجود دارد گفت: ۱۴ کتابخانه در شهر قم و بقیه در شهرستان‌ها قرار دارد.

سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان قم با اشاره به اینکه تا ۳۰ آبان‌ عضویت در کتابخانه‌های عمومی تحت نظر این نهاد رایگان خواهد بود افزود: افراد با ارائه یک قطعه عکس و کارت ملی می‌توانند در یکی از کتابخانه‌های استان قم ثبت نام کنند و از سایر کتابخانه‌های سطح کشور نیز استفاده کنند.

وی با تاکید بر اینکه کتابخانه‌های استان دارای بخش‌های کودک نیز است ادامه داد: ترویج کتابخوانی در بین کودکان می‌تواند نسل آینده را کتابخوان‌تر کند.

عمرانی با تاکید بر اینکه در ایام شیوع کرونا از تهدید فرصت ساختیم گفت: افراد و علاقمندان به کتاب با مراجعه به سامانه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور می‌توانند منبع مورد نظر خود را دریافت کنند.

سرپرست اداره کل کتابخانه عمومی استان با بیان اینکه پردیسان با جمعیت حدود ۲۰۰ هزار نفر در استان قم نیاز به کتابخانه دارد افزود: دو راهکار برای کتاب و کتابخوانی در منطقه پردیسان وجود دارد که ایستگاه سیار و تخصیص زمین و ساختمان است که لازم است دستگاه‌های دیگر به کمک نهاد کتابخانه‌ها بیایند.

وی با بیان اینکه حدود ۳۰ هزار عضو فعال در سطح کتابخانه‌های استان قم داریم ادامه داد: بخش نابینایان با ارائه خدمات به بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ نسخه کتاب با خط بریل در کتابخانه آیت الله خامنه‌ای به آن‌ها خدمات ارائه می‌دهد و با افتتاح کتابخانه مرکزی شهر ناشنوایان نیز صاحب کتابخانه تخصصی خواهند شد.