فهرست

تازه‌ترين اخبار

به میزبانی کتابخانه عمومی شهدای قم؛

نشست نقد و بررسی کتاب «حکمت تفاوت تعابیر در آیات مشابه قرآن کریم» برگزار شد

به میزبانی کتابخانه عمومی شهدای قم، نشست نقد و بررسی کتاب «حکمت تفاوت تعابیر در آیات مشابه قرآن کریم»  با حضور نویسنده کتاب، زهره اهوارکی به صورت مجازی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، نشست نقد و بررسی کتاب «حکمت تفاوت تعابیر در آیات مشابه قرآن کریم»  با حضور نویسنده کتاب، زهره اهوارکی به میزبانی کتابخانه عمومی شهدای قم و به صورت مجازی در بستر اسکای روم برگزارشد و شرکت کنندگان به نقد و بررسی و طرح سوال و پاسخ پرداختند.
دراین نشست دکتر زهره اهوارکی نویسنده کتاب، گفت: کتاب "حکمت تعابیر در آیات مشابه قرآن کریم" اثری پژوهشی در موضوع علم آیات مشابه است. آیات مشابه که به آن آیات متشابه لفظی نیز اطلاق می‌شود، آیاتی هستند که موضوعی را با الفاظ شبیه به هم بیان می‌کنند؛ اما در تعابیر آنها، اندک‌تفاوتی نیز مشاهده می‌شود. نظیر آیه " والله ذو الفضل العظیم" و " والله ذو فضل عظیم" که تفاوت آنها در حذف و اضافه الف و لام است.
وی اضافه کرد: پژوهش  یادشده به بررسی حکمت تفاوت ۸۲۵ آیه از آیات مشابه پرداخته است. این کتاب در سال ۱۳۹۴ توسط بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی به چاپ رسید و در سال ۱۳۹۶ تجدید چاپ شد.
در ادامه این نشست نیز تعدادی از اعضای کتابخانه، تجربیات مطالعاتی خود را به اشتراک گذاشتند.