فهرست

يادداشت و پيام

پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی

محسن جوادی، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از طریق ارتباط زنده به قرائت پیام عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دبیرخانه دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت

بسم الله الرحمن الرحیم

کتاب، در تمامی ادوار، مبدأ پیشرفت، مبنای جهش علمی و فرهنگی و دلیل ساختن جامعه‌ای اندیشمند، متمدن و فرهنگ‌مدار بوده است.  

فرهنگ و آیین این مرز و بوم، همواره با کتاب مأنوس بوده و ائمه اطهار(ع)، به پشتوانه اعجاز کتاب آسمانی، حال خوش زیستن اخلاقی را به بشر ارزانی کرده‌اند.

در شرایطی که اثرات سوء بیماری فراگیرکرونا در تمامی عرصه‌ها و حوزه فرهنگ مشهود بوده و بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی و هنری متوقف شده است و از سوی دیگر دشمنان اسلام با تحریم‌های اقتصادی، بر این سختی‌ها افزوده و سعی در تضعیف ارزش‌های اسلامی و معارف اهل بیت(ع) دارند، مردم بصیر و هوشیار به برکت انقلاب اسلامی، خون شهدا و عشق و ارادت به اهل بیت(ع) و مقام عظمای ولایت، از رهیافت مطالعه، در اجابت کلام معصوم و احیای امر امامان همام(ع) کوشیده و با شرکت پرشور در این جشنواره به الگوی حقیقی زندگی سعادتمندانه دست یافته‌اند.

با تبریک میلاد خجسته پیام‌آور کربلا، حضرت زینب کبری(س) و بزرگداشت روز پرستار، این جان‌برکفان عرصۀ سلامت که در یک سال گذشته جلوۀ تابناکی از ایثار و شهادت را به تصویر کشیدند، تقارن پربرکت این ایام با عبورِکاروان بالندۀ جشنواره کتابخوانی رضوی از دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی را به فال نیک می‌گیریم. جشنواره‌ای که با ارج نهادن به منزلت کتاب و کتابخوانی در سایه‌سار عطر سه نور تابناک از سلاله پاک امام موسی کاظم(ع) و بزرگان منتسب به این خاندان مطهر، زمینه پویایی فرهنگی جامعه و ترویج کتابخوانی و آشنایی با سیره و سنت ایشان را فراهم آورده است.

از تلاش‌های بانیان و دست‌اندرکاران برگزاری این رویداد فاخر فرهنگی، کتابداران عزیز و کارکنان ستادی قدردانی نموده و شرکت اقشار مختلف مردم شریف و فرهنگ دوست، کتابخوانان، کتاب‌دوستان و فرهیختگان را ارج می‌نهم.